I liga: Bytovia - Rozwój 2:1. Katowiczanie przegrali w Bytowie po golu w ostatniej minucie gry

Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Rozwoju w dramatycznych okolicznościach przegrali na wyjeździe w swoim pierwszym wiosennym meczu ligowym z Bytovią 1:2 tracąc decydującą bramkę w ostatniej minucie gry. Honorowego gola dla beniaminka strzelił w Bytowie Tomasz Szatan, który zimą przeniósł się do Katowic z Zagłębia Sosnowiec.

Katowiczanie nie byli faworytem spotkania z Bytovią i początek spotkania zdawał się to potwierdzać. Goście w 21 minucie stracili gola po strzale Mateusz Klichowicza. Była to ósma bramka pomocnika drużyny z Bytowa w tym sezonie.

Odpowiedź Rozwoju była jednak natychmiastowa. Po dośrodkowaniu z rogu Przemysław Gałecki zgrał piłkę do Tomasza Szatana, a ten głową posłał ją do siatki.

Później na boisku przeważali gospodarze, ale grali nieskutecznie. W pierwszej połowie szans na drugiego gola nie wykorzystali Kamil Wacławczyk i Klichowicz, a po zmianie stron Mateusz Janeczko trafił w słupek.

Rozwój starał się atakować z kontry i też miał swoje okazje. Najbliższy szczęścia był Tomasz Wróbel, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w poprzeczkę. W końcówce podobną okazję zaprzepaścił rezerwowy Filip Kozłowski nie trafiając w bramkę.

Im bliżej było końca spotkania tym napór gospodarzy wzrastał. Do siatki nie trafił Janusz Surdykowski, ale w ostatniej minucie gry uczynił to Omar Monterde. Hiszpański pomocnik, który zimą trafił do Bytowa z Legionovii, wszedł na boisko kilkanaście minut wcześniej i uczcił swój debiut golem na wagę zwycięstwa pokonując Wojciecha Pawłowskiego strzałem z boku pola karnego.

W jesiennym meczu tych drużyn w Katowicach to Rozwój strzelił gola w doliczonym czasie gry i uratował remis. Teraz do końca grała Bytovia i to ona zgarnęła na inaugurację rundy wiosennej całą pulę.

Bytovia – Rozwój Katowice 2:1 (1:1)

Bramki 1:0 Mateusz Klichowicz (21), 1:1 Tomasz Szatan (24), 2:1 Omar Monterde (90)