I liga Chojniczanka - Rozwój Katowice 1:3 [RELACJA]. Filip Kozłowski bohaterem katowiczan

Rozwoj Katowice ponownie wygrał z Chojniczanką Chojnice
Rozwoj Katowice ponownie wygrał z Chojniczanką Chojnice Maciej Gapiński
Rozwój Katowice pokonał na wyjeździe Chojniczankę 3:1. To trzecia wyjazdowa wygrana beniaminka I ligi w tym sezonie. Bohaterem katowiczan był Filip Kozłowski. 21-letni rezerwowy pojawił się na boisku na ostatnie 12 minut i w końcówce strzelił dwa gole, które przesądziły o wygranej gości. Chojniczanka kończyła ten mecz w dziesiątkę.

Trener Mirosław Smyła zapowiadał, że jeśli jego zespół chce się utrzymać na zapleczu ekstraklasy musi zacząć seriami zdobywać punkty. Wygrana w Chojnicach była drugą z rzędu, a biorąc pod uwagę, że w Wielkanoc katowiczanie dostaną trzy punkty za walkower z Dolcanem seria Rozwoju robi wrażenie. Po dzisiejszym zwycięstwie katowiczanie przynajmniej na chwilę wydostali się ze strefy spadkowej, w której znajdowali się od piątej kolejki rozgrywek.

Rozwój objął prowadzenie po pół godzinie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Adam Czerkas. Zadowoleni z prowadzenia goście oddali inicjatywę Chojniczance, która w drugiej połowie wyrównała. Na listę strzelców w ogromnym zamieszaniu pod bramką katowiczan wpisał się Patryk Mikita i był to pierwszy gol strzelony przez piłkarzy z Chojnic w tym roku.

Gospodarze mieli okazje na kolejne bramki, ale niespodziewanie to Rozwój przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wykorzystując fakt, że Chojniczanka przez ostatnie siedem minut grała w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska Wojciecha Lisowskiego katowiczanie ruszyli do ataku i w dostępie trzech minut zdobyli dwie bramki. Ich autorem był Filip Kozłowski. Młody napastnik gości najpierw z bliska pokonał bramkarza Chojniczanki, a później posłał piłkę do siatki głową.

Chojniczanka Chojnice - Rozwój Katowice 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Adam Czerkas (32), 1:1 Patryk Mikita (62), 1:2 Filip Kozłowski (85), 1:3 Filip Kozłowski (89)

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Widzów: 700

Żółte kartki: Mikita, Lisowski - Gonzalez, Winiarczyk, Szatan, Menzel, Wróbel, Nowak.
Czerwona kartka: Lisowski (83. minuta, Chojniczanka, za drugą żółtą).

Chojniczanka: Podleśny - Lisowski, Kieruzel, Kostrzewa, Pietruszka - Mikita, Zawistowski, Czerwiński (60. Rogalski), Feruga, Grzelak (81. Niedziela) - Krzywicki (71. Rybski).

Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka...

Wolne miejsca w przedszkolach. Sprawdź swoje miasto. Rekruta...

Na zdjęciu: sierż. Marta MysurCo piąty funkcjonariusz Policji jest kobietą. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. W korpusie służby cywilnej większość stanowią panie, bez których niemożliwe byłoby funkcjonowanie policyjnej administracji.