I liga: Chrobry - Rozwój 1:2 [RELACJA] Czwarta z rzędu wygrana katowiczan

Rozwój zrewanżował się Chrobremu za porażkę w Katowicach
Rozwój zrewanżował się Chrobremu za porażkę w Katowicach Fot. Arkadiusz Ławrywianiec/Polska Press
Piłkarze Rozwoju Katowice odnieśli czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo pokonując w Głogowie Chrobrego 2:1. Gole dla beniaminka I ligi strzelili na wyjeździe Adam Czerkas i Tomasz Wróbel. Katowiczanie zrewanżowali się Chrobremu za jesienną porażkę u siebie i coraz bardziej oddalają się od strefy spadkowej.

Rozwój przegrał trzy ostatnie mecze ligowe z Chrobrym, ale w Głogowie zagrał bez kompleksów. Goście objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po podaniu Łukasza Winiarczyka sam na sam z bramkarzem znalazł się Adam Czerkas. Doświadczony napastnik nie zmarnował okazji strzelając swojego szóstego gola w tym sezonie. 32-letni piłkarz jest najskuteczniejszym zawodnikiem Rozwoju.

Chrobry miał przewagę optyczną, ale długo niewiele z niej wynikało. Gospodarze wyrównali dopiero w 77 minucie, gdy ładnym uderzeniem z 25 m popisał się Maciej Górski. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki, a Wojciech Pawłowski był bez szans.

Wydawało się, że głogowianie pójdą za ciosem, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do Rozwoju. Na sześć minut przed końcem spotkania zwycięskiego gola dla gości strzelił Tomasz Wróbel. Kapitan katowiczan w ogromnym zamieszaniu z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Chrobry Głogów – Rozwój Katowice 1:2 (0:1)

Bramki 0:1 AdamCzerkas (41), 1:1 Maciej Górski (77), 1:2 Tomasz Wróbel (84)

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa).
Żółte kartki: Kościelniak, Ilków-Gołąb – Cholerzyński, Szatan, Żak, Menzel.
Widzów 1.200

Chrobry Szymański – Ilków-Gołąb, Długołęcki (66. Horoszkiewicz), Michalec, Samiec – M. Machaj, Drewniak – B. Machaj (55. Sędziak), Szczepaniak (72. Wojciechowski), Kościelniak – Górski.

Rozwój Pawłowski – Kun, Menzel, Jaroszek, Winiarczyk – Cholerzyński (88. M. Gałecki), Szatan – Kozłowski (83. Żak), Nowak (62. Tkocz), Wróbel - Czerkas.