I liga: Dotkliwa porażka Rozwoju Katowice w Gdyni

Arka Gdynia rozgromiła Rozwój 4:0
Arka Gdynia rozgromiła Rozwój 4:0 Tomasz Bolt/Polska Press
Piłkarze Rozwoju Katowice nie będą mile wspominać wizytę w Gdyni. Beniaminek I ligi poniósł bolesną porażkę z Arką 0:4 i nadal zamyka tabelę. Gdynianie dzięki trzem punktom usadowili się na pierwszym miejscu i pozostaną tam przynajmniej do jutra, do meczu Zawiszy Bydgoszcz z Dolcanem Ząbki.

Katowiczanie udali się w daleka drogę nad morze w nie najlepszych nastrojach, po porażce w poprzedniej kolejce z Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Liczyli jednak, że uda im się powalczyć i wrócą co najmniej z jednym punktem. W pierwszych minutach grali bez kompleksu i byli równorzędnym rywalem dla gospodarzy. Mogli nawet prowadzić, ale razili skutecznością.

Nieszczęście podopiecznych Mirosława Smyły rozpoczęło się pod koniec pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Marcus da Silva. Nie minęło kilka minut drugiej połowy a Rozwój przegrywał już 0:3. Najpierw do katowickiej bramki trafił Brazylijczyk da Silva a potem bramkarza Rozwoju pokonał Paweł Abbott. Ten sam piłkarz chwilę później ponownie mógł wpisać się na listę strzelców, ale trafił w słupek.

Wiele kontrowersji wzbudziła czwarta bramka dla gospodarzy. Po strzale da Silvy Bartosz Soliński złapał piłkę, ale zdaniem arbitra było to już za linią. Katowiczanie protestowali, ale Wojciech Krztoń z Olsztyna po konsultacji z liniowym wskazał na środek boiska.

- Do momentu straty bramki graliśmy dobrze, stwarzaliśmy sytuacje. Niestety nie wykorzystaliśmy ich, a sami straciliśmy gole najpierw tuz po przerwie a potem zaraz po wznowieniu i mecz dla nas się skończył - podsumował spotkanie szkoleniowiec Rozwoju.

ARKA GDYNIA - ROZWÓJ KATOWICE WYNIK

Arka Gdynia - Rozwój Katowice 4:0 (1:0)

1:0 Marcus da Silva (43), 2:0 Marcus da Silva (50), 3:0 Paweł Abbott (57), 4:0 Marcus da Silva (74)