I liga: GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:1 [LIVE, ONLINE, RELACJA, ZDJĘCIA, OPINIE]

TOKZaktualizowano
GKS Tychy - Chrobry Głogów Arkadiusz Gola
W meczu 31. kolejki I ligi GKS Tychy zremisował z Chrobrym Głogów 1:1 (1:1). Bramki strzelili: dla GKS-u - Mateusz Mączyński (36); dla Chrobrego - Marcel Gąsior (21).

Na trybunach stadionu w Jaworznie zasiedli m.in. dyrektor Piasta Gliwice Zdzisław Kręcina oraz zajmujący się skautingiem w Ruchu Grzegorz Kapica i Edward Lorens.

Goście prowadzili po atomowym uderzeniu zza pola karnego byłego zawodnika GKS-u Marcela Gąsiora. W tym momencie Chrobry był pewny utrzymania w I lidze. Podopieczni trenera Tomasza Hajty ruszyli do odrabiania straty. W 33. minucie bramkarz Sławomir Janicki jakimś cudem sparował na rzut rożny piłkę po strzale Damiana Szczęsnego.

Trzy minuty później było 1:1. Piłkę w pola karne zacentrował Michał Stasiak, Szczęsny główkował do Mateusza Mączyńskiego, a ten z bliska również głową pokonał Janickiego.

Od początku drugiej połowy przeważali gospodarze, momentami zamykając drużynę Chrobrego na jej polu karnym. Nie udało się jednak stworzyć klarownych sytuacji. Goście odkuli się w 70. minucie, kiedy groźnie strzelał Wołodymyr Hudyma i Sebastian Przyrowski popisał się dobrą obroną.

W 74. minucie powinno być 2:1, ale Szczęsny z kilku metrów nie trafił w pustą bramkę, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Ostatni kwadrans meczu rozgrywany był w deszczu, któremu towarzyszyła burza. Ulewa była taka, że pod dach trybuny uciekł trener Hajto i część podawaczy piłek.

Również w czterech doliczonych minutach GKS starał się zdobyć zwycięską bramkę, ale nic z tego nie wyszło.

GKS Tychy – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
0:1 Marcel Gąsior (21), 1:1 Mateusz Mączyński (36)

GKS Tychy: Przyrowski – Grzybek, Omić, Stasiak, Radzewicz – Szczęsny, Kosiec, Grzeszczyk, Wodecki, Mączyński – Kowalczyk (73. Bąk)
Chrobry: Janicki – Pisarczuk, Byrtek, Bogusławski, Samiec – Piotrowski (83. Ziemniak), Hałambiec, Gąsior (62. Sędziak), Michalec, Bednarski (57. Zając) – Hudyma

Żółte kartki: Mączyński, Kosiec, Stasiak – Byrtek, Sędziak
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Opinie po meczu

Damian Szczęsny (pomocnik GKS Tychy)

To był mecz o „sześć” punktów, który należało wygrać, a jest remis. Jesteśmy zawiedzeni, choć może jeszcze szczęście się do nas uśmiechnie i nie będziemy musieli grać w barażach. W drugiej połowie bo podaniu Marcina Radzewicza miałem ciężką piłkę, ale powinienem to strzelić. Szkoda…

Ireneusz Mamrot (trener Chrobrego)

To był mecz, w którym nie brakowało zaangażowania. Z naszej strony było dużo niedokładności, rwanych akcji. Z tego remisu jesteśmy zadowoleni. Nie mamy jeszcze utrzymania na sto procent, ale nasza sytuacja jest bardzo dobra.

Tomasz Hajto (trener GKS Tychy)

Każdy mecz gramy o wszystko. A powinniśmy wygrywać, gdy gramy u siebie, jaki gospodarz. Zaczęliśmy dobrze, potem przysnęliśmy i straciliśmy bramkę. W drugiej połowie to już była nasza dominacja, oddaliśmy 8-10 strzałów, wszystko było blokowane, brakowało szczęścia. Chrobry bardzo dobrze się bronił, dobrze się przesuwał w obronie, asekurował. Bardzo trudno było grać w ataku pozycyjnym. Druga połowa była najlepsza w tym sezonie w naszym wykonaniu. Podobało się, że drużyna pokazała, ząb i charakter, Punkt nas nie zadowala, to przegrane dwa, niż zdobyty jeden. Idzie nam to jak po grudzie, przeciwnik oddał jeden strzał, strzelił bramkę. Tak złych i niezadowolonych moich zawodników nie widziałem jeszcze w szatni. Nie jest łatwo iść do pracy, wiedząc, że znów uciekły nam dwa punkty.