I liga: Rozwój - Zawisza 1:3 RELACJA + ZDJĘCIA Przerwana zwycięska passa Rozwoju. Lewicki bohaterem

I liga: Rozwój - Zawisza 1:3
I liga: Rozwój - Zawisza 1:3 Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Piłkarze Rozwoju w swoim drugim występie na Bukowej w roli gospodarza przegrali z Zawiszą 1:3. Spadkowicz z Ekstraklasy przerwał zwycięską passę beniaminka I ligi, który wcześniej wygrał cztery kolejne mecze. Katowiczanie kończyli to spotkanie z przewagą jednego zawodnika, ale w 90 minucie stracili drugiego gola, a w doliczonym czasie gry trzeciego. Autorem wszystkich bramek dla bydgoszczan był Szymon Lewicki.

Beniaminka tym razem dopingowała nieco mniejsza liczba kibiców niż podczas pojedynku ze Stomilem, choć na trybunach zasiadło sporo młodych zawodników z grup młodzieżowych Rozwoju. Katowiczanie zaczęli mecz z ogromnym animuszem i już w pierwszych 20 minutach gry powinni strzelić kilka bramek. Sędzia najpierw nie odgwizdał jednak rzutu karnego po tym jak po starciu z bramkarzem Zawiszy upadł Patryk Kun. Później seryjnie dogodne okazje marnował Adam Czerkas. Najlepszy snajper Rozwoju nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, choć już minął Damiana Węglarza (piłkę wślizgiem wybił wracający obrońca bydgoszczan), a potem z 3 m strzelił nad poprzeczką.

Zawisza pierwszą groźną sytuację miał w 23 min, ale wypożyczony z Piasta Gliwice Karol Angielski z 10 m chybił celu, choć był zupełnie nieatakowany. Katowiczanie zlekceważyli to ostrzeżenie i kolejna akcja gości dała im prowadzenie. Po dośrodkowaniu Karola Danielaka piłki nie potrafił wybić w polu karnym Bartosz Jaroszek i Szymon Lewicki z 7 m posłał ją do siatki.

Rozwój wyrównał tuż przed przerwą. Z lewej strony zacentrował piłkę Łukasz Winiarczyk – Adam Żak nie trafił czysto głową, lecz dobitka Tomasza Wróbla była już skuteczna. Kapitan katowiczan w drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron dobrej okazji znów nie wykorzystał Czerkas. Wyraźnie nie był to dzień doświadczonego napastnika katowiczan, którego uderzenie głową obronił Węglarz. Zawisza kończył spotkanie w dziesiątkę, bo w 78 min. za brutalny faul na Raulu Gonzalezie z boiska wyrzucony został Francuz Jean Yves M’Voto mający za sobą występy w rezerwach Paris Saint Germain. Rozwój nie potrafił jednak wykorzystać liczebnej przewagi.

Goście grali w dziesiątkę, a jednak zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterem meczu był Lewicki, który najpierw dobił z bliska strzał przewrotką Jakuba Smektały, a następnie w doliczonym czasie gry po raz trzeci trafił do siatki.

Rozwój Katowice – Zawisza Bydgoszcz 1:3 (1:1)

Bramki 0:1 Szymon Lewicki (27), 1:1 Tomasz Wróbel (42), 1:2 Szymon Lewicki (90), 1:3 Szymon Lewicki (90+1)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)
Żółte kartki Kun, Gonzalez (Rozwój) – Mica, Lewicki (Zawisza)