I liga: Zagłębie – Olimpia Grudziądz 0:0 Drugi z rzędu mecz bez bramki

Andrzej Czekaj
Zagłębie Sosnowiec - MKS Pogoń Siedlce
Zagłębie Sosnowiec - MKS Pogoń Siedlce Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni
Zagłębie – Olimpia LIVE, ONLINE, NA ŻYWO: W meczu 10. kolejki I ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało bezbramkowo z Olimpią Grudziądz. Gospodarze mieli w tym meczu przewagę, ale tak jak w spotkaniu przeciwko GKS-owi Bełchatów tak i tym razem zawiodła skuteczność.

Zagłębie – Olimpia LIVE, ONLINE, NA ŻYWO:

Zagłębie Sosnowiec w starciu z Olimpią Grudziądz było faworytem. Wskazywał na to także początek piątkowego meczu. Gospodarze zdominowali rywala raz po raz niepokojąc defensywę Olimpii. Szczęścia próbował już w 2 minucie meczu Jakub Arak, ale uderzał niecelnie po zagraniu Sebastiana Dudka. Chwilę później bramkarza gości próbował zaskoczyć Martin Pribula, ale bez powodzenia. Goście w tym okresie skupiali się głównie na zabezpieczaniu szyków obronnych, sporadycznie stwarzając sytuacje bramkowe. Od 28. minuty napór Zagłębia nasilił się jeszcze bardziej, po tym jak drugą żółtą kartkę zobaczył zawodnik Olimpii - Michal Piter - Bucko. Podopieczni Artura Derbina próbowali wykorzystać grę z przewagą jednego zawodnika, ale brakowało skuteczności przy wykańczaniu akcji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugich czterdziestu pięciu minutach obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż stroną dominującą byli sosnowiczanie. Piłkarze beniaminka I ligi raz po raz starali się zaskoczyć obronę gości, ale w kluczowych momentach dobrze spisywał się bramkarz Olimpii Bartosz Fabiniak, który wybronił strzały Dawida Ryndaka czy Sebastiana Dudka. W końcówce meczu w pole karne Olimpii pobiegł bramkarz Zagłębia Wojciech Fabisiak, by wspomóc zespół w ostatniej akcji spotkania. Nie przyniosło to rezultatu bramkowego i mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Beniaminek I ligi – Zagłębie Sosnowiec od początku sezonu przyprawia fanów o palpitacje serca. Dla podopiecznych Artura Derbina nie ma sytuacji bez wyjścia. Nawet wtedy, gdy wydaje się, że znaleźli się pod ścianą swoim charakterem i determinacją potrafią odwrócić losy meczu. Tak jak miało to miejsce w ostatnim meczu w Nowym Sączu. Sosnowiczanie otworzyli wynik pojedynku po golu Dawida Ryndaka. Kiedy wydawało się, że sosnowiczanie mają mecz pod kontrolą błędy zaczęła popełniać defensywa Zagłębia. Jeszcze przed przerwą wyrównał Arkadiusz Aleksander. Ten sam zawodnik wyprowadził Sandecję na prowadzenie 7 minut po przerwie.

Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił Mateusz Bartków. Na szczęście Zagłębie ma w swoich szeregach Jakuba Araka, który swoimi dwoma golami uratował sosnowiczanom punkt. W Sosnowcu są już po analizie meczu z Sandecją, jak również piątkowego przeciwnika. Na „Ludowym” spodziewają się kolejnego trudnego meczu. - Olimpia Grudziądz jest przeciwnikiem, który z takim potencjałem można powiedzieć, że zawodzi, bo zasługuje na wyższe miejsca w tabeli. Natomiast w tej chwili z nowym trenerem będą chcieli się pokazać na Ludowym, postarać się o jakieś zdobycze punktowe. Będziemy starali się znowu zagrać dobry mecz i przede wszystkim wygrać – powiedział Artur Derbin, trener Zagłębia.

Goście z Grudziądza daliby wiele, aby prezentować się tak, jak robią to sosnowiczanie. Czwarty zespół poprzedniego sezonu jak na razie notuje słaby start sezonu. Miejsce w strefie spadkowej i zaledwie 8 punktów w 9 meczach spowodowało, że w Grudziądzu zdecydowano się na zmianę trenera. Tomasza Asensk’yego zastąpił Artur Skowronek. Były trener GKS-u Katowice pracę w nowym zespole zaczął nie najlepiej, bo od dwóch porażek (2:3 z Zawiszą Bydgoszcz i 0:3 z Wisłą Płock. Światełko w tunelu pojawiło się przed tygodniem, kiedy grudziądzanie pokonali GKS Katowice (1:0).

Atmosfera w zespole z Grudziądza nieco się poprawiła, ale zawodnicy zdają sobie sprawę, że przed nimi kolejne trudne mecze. - Nie będę składał żadnych deklaracji, kibice i my chcemy tego samego - zwycięstw, więc mam nadzieję, że te wygrane mecze przyjdą i zaczniemy punktować oraz odrabiać straty w tabeli – mówi Marcin Smoliński, zawodnik Olimpii.

Oba zespoły spotkały się ze sobą cztery razy. Wszystkie starcia miały miejsce na boiskach II ligi zachodniej. ich bilans to jedno zwycięstwo Zagłębia i trzy remisy.

*Oto Rysio! Największe dziecko w Polsce urodzone do wody przyszło na świat w Zabrzu ZDJĘCIA
*Rolnik szuka żony w TVP: Łzy i rozpacz były prawdziwe
*Tragiczny wypadek w Katowicach: Samochód zmiażdżony ZDJĘCIA
*Ustroń: Ewakuacja supermarketu po ataku pająka