MKTG SR - pasek na kartach artykułów

I Piknik im. Tadeusza Jedynaka w Mysłowicach. Impreza ku czci wybitnego działacza Solidarności

rdk
Piknik im. Tadeusza Jedynaka w Mysłowicach
Piknik im. Tadeusza Jedynaka w Mysłowicach Marzena Bugała-Azarko
I Piknik I Piknik Solidarności imienia Tadeusza Jedynaka zorganizowany został 23 czerwca 2018 w Mysłowicach. W imprezie uczestniczyli działacze Solidarności z lat 80. Było sadzenie Dębu Wolności, wspomnienie o Tadeuszu Jedynaku oraz wiele innych atrakcji.

Piknik im. Tadeusza Jedynaka odbył się w pierwszą rocznicę śmierci tego zasłużonego działacza śląsko-dąbrowskiej Solidarności, w roku 1980 sygnatariusza Porozumienia Jastrzębskiego. Piknik stanowił również kontynuację integracyjnych spotkań dla związkowych działaczy Solidarności w okresie 1980-1989, jakie Tadeusz Jedynak organizował w ostatnich latach swego życia. W pikniku wzięło udział kilkaset osób.

Organizatorzy zwrócili się do wszystkich, którzy w latach 80-tych należeli do Solidarności o jedność.

- Było nas ponad 10 milionów członków „Solidarności“ – teraz jest nas dużo mniej. Jedni emigrowali, inni odeszli na zawsze, ale Solidarność jest jedna. Współtworzyliśmy jedną Polskę, tworzyliśmy demokrację. Ta, niestety, jak widać, stworzyła różne opcje polityczne, które podzieliły rodzinę Solidarności. Ten podział jest często bardzo ostry. Tak być nie musi – pisał w przesłaniu Leszek Witelus, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Piknik rozpoczął się mszą świętą w kościele Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach. Po mszy zaplanowano sadzenie Dębu Wolności i Solidarności z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Od godziny 16.30 w Mysłowicach przy ulicy Mikołowskiej 29 rozpoczął się I Piknik im. Tadeusza Jedynaka, człowieka wolności i Solidarności.

Podczas pikniku przewidziano m.in. wspomnienie o Tadeuszu Jedynaku, spotkanie przy grillu, występy Żeńskiej Orkiestry Salonowej , Zespołu Młodzieżowego Sam Som oraz inne atrakcje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni