Iga Świątek wygrała z Weroniką Kudiermietową w półfinale turnieju WTA w Dosze.

Łukasz Konstanty
Iga Świątek walczy o awans do finału turnieju WTA w Dosze.
Iga Świątek walczy o awans do finału turnieju WTA w Dosze. Sylwia Dąbrowa
W 2022 roku od turnieju w Dosze rozpoczął się znakomity czas dla Igi Świątek. Od zwycięstwa w Katarze aż do Wimbledonu Polka pozostawała niepokonana, po drodze wygrywając kilka turniejów. Aby historia miała szansę się powtórzyć, aktualna liderka światowego rankingu musiała w dzisiejszym meczu półfinałowym pokonać Weronikę Kudiermietową. Zobacz, jak wyglądała nasza relacja na żywo ze spotkania z udziałem Igi Świątek.

Półfinał tenisowego turnieju WTA w Dosze: Iga Świątek - Weronika Kudiermietowa 6:0, 6:1

Iga Świątek do tej pory dwukrotnie rywalizowała z Weroniką Kudiermietową. Obydwa spotkania wygrała bez straty seta, a łącznie z półfinałową przeciwniczką przegrała zaledwie siedem gemów.
17:5217.02.2023

Kudiermietowa obroniła dwie piłki meczowe, ale trzeciej nie dała rady. 6:1 dla Świątek w drugim secie i awans do finału w Dosze.

17:5117.02.2023

5:1 dla Igi. Rywalka bez szans

17:4517.02.2023

4:1 dla Igi. Chyba powoli zbliżamy się do końca meczu...

17:4317.02.2023

Już 3:1 dla Świątek. Pierwsze przełamanie w drugim secie.

17:3717.02.2023

Przegrany gem nie wybił z rytmu Igi. 2:1 w drugiej partii dla naszej tenisistki.

17:3417.02.2023

Stało się. 1:1 w drugim secie.

17:3317.02.2023

Tego jeszcze nie było w tym meczu. 40-30 dla Kudiermietowej w drugim gemie

17:3117.02.2023

Pierwszy as serwisowy Kudiermietowej. 15-15 w drugim gemie drugiego seta.

17:2917.02.2023

Dominacja trwa. Polka prowadzi 1:0, w drugim secie a pierwszego gema znów wygrała bez straty punktu

17:2717.02.2023

Zawodniczki wróciły do gry. Rozpoczął się drugi set. 15-0 dla Świątek

17:2317.02.2023

Pierwsza piłka setowa wykorzystana. 6:0!

17:2217.02.2023

Pierwsza piłka setowa, 40-30 dla Igi w szóstym gemie!

17:2117.02.2023

30-30 w szóstym gemie. Będzie 6:0?

17:1717.02.2023

Istna demolka! Już 5:0 dla Polki, która tym razem gem serwisowy wygrała do 15.

17:1317.02.2023

Już 4:0 dla Polki. Rosjanka wyrzuciła piłkę poza linię boczną

17:1017.02.2023

30-15 dla Polki w czwartym gemie. Kudiermietowa w całym spotkaniu wygrała jak na razie tylko trzy wymiany.

17:0717.02.2023

Drugi szybki gem serwisowy Igi. Rywalka znów bez punktu - 3:0!

17:0417.02.2023

Kudiermietowa wyrzuciła piłkę za kort! Już 2:0 dla Świątek!

17:0317.02.2023

Jest szansa na pierwsze przełamanie. 40-30 dla Polki w drugim gemie.

16:5917.02.2023

Znakomity początek Igi. Polka prowadzi 1:0, a w pierwszym gemie nie straciła żadnego punktu.

16:5817.02.2023

Jako pierwsza serwuje Iga Świątek

16:5517.02.2023

Na triumfatorkę tego meczu czeka już Amerykanka Jessica Pegula, która w półfinale pokonała po trzysetowym spotkaniu Marię Sakkari.

16:5017.02.2023

Witamy w relacji na żywo z półfinałowego meczu tenisowego turnieju WTA w stolicy Kataru - Dosze. Naprzeciwko siebie staną Iga Świątek i Wieronika Kudiermietowa.