II Częstochowski Bieg Niepodległości ZDJĘCIA Druga edycja imprezy organizowana przez Fundację Jest Lepiej zgromadziła 332 biegaczy

BR
II Częstochowski Bieg Niepodległości
II Częstochowski Bieg Niepodległości Bartłomiej Romanek
II Częstochowski Bieg Niepodległości odbył się 11 listopada w Parku Lisiniec. Imprezę zorganizowała Fundacja Jest Lepiej, a na starcie stanęło 332 biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 5 km. Zwyciężyli Grzegorz Karaś i Sylwia Ślęzak.

Organizatorem drugiej edycji Częstochowskiego Biegu Niepodległości była Fundacja Jest Lepiej przy współudziale Nordic Team Częstochowa. Pierwsza edycja biegu odbyła się przed rokiem, a trasa została wyznaczona w centrum miasta. Wtedy w biegu na 10 km wzięło udział ponad 700 biegaczy.

W tym roku organizatorzy nie otrzymali wsparcia finansowego z Urzędu Miasta, dlatego bieg zorganizowano w Parku Lisiniec, trasa była krótsza, a ze względu na miejsce trzeba było nieco ograniczyć liczbę biegaczy, których na starcie stanęło i tak aż 332.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km na dwóch pętlach po 2,5 km. Jak podkreślali biegacze, trasa była szybka, dzięki czemu wielu z nim udało się ustanowić swoje rekordy życiowe. Najszybsi byli Grzegorz Karaś wśród mężczyzn oraz Sylwie Ślęzak wśród pań. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.

Na starcie stanęli biegacze w różnym wieku i o różnym poziomie umiejętności i doświadczenia. Najstarsi uczestnicy urodzili się w 1946 roku.

Fundacja Jest Lepiej, główny organizator imprezy, dziękuję wszystkim sponsorom za wsparcie.