Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

II edycja kampanii #weź nie smoguj #weź oddychaj. Elektrociepłownie są ekologiczne. Używanie ciepła sieciowego poprawia jakość powietrza

Paweł Poniatowski
Paweł Poniatowski
Rusza II edycja kampanii #weź nie smoguj #weź oddychaj
Rusza II edycja kampanii #weź nie smoguj #weź oddychaj PP
Rusza II edycja kampanii #weź nie smoguj #weź oddychaj. We wtorek, 9 listopada, grupa Tauron rozpoczęła działania związane z kontynuacją swojej kampanii na rzecz poprawy jakości powietrza. W trakcie inauguracji odbyła się pokazowa lekcja na temat ekologii.

II edycja kampanii #weź nie smoguj #weź oddychaj

Promocja ciepła sieciowego, czyli skutecznego narzędzia walki z emisją odpadów atmosferycznych, to cel kampanii #weź nie smoguj, #weź oddychaj. Tauron za sprawą kampanii przekonuje, iż ogrzewanie sieciowe jest bezpiecznym sposobem dostarczania ciepła do domów, a dodatkowo zmniejsza zanieczyszczenie powietrza. Akcja jest dedykowana głównie młodym ludziom, którzy za sprawą interaktywnych lekcji o ekologii dowiadują się jak zadbać o środowisko.

Nowoczesna forma przekazu zastosowana w interaktywnej animacji wybrana została specjalnie z myślą o młodych ludziach. Liczymy na to, że podobnie jak w ubiegłym roku film i e-book okażą się przydatnymi narzędziami podczas lekcji o tematyce ekologicznej, a kampania spotka się z dobrym odbiorem młodzieży i nauczycieli – mówi Wojciech Frank, wiceprezes zarządu TAURON Ciepło.

Nie przeocz

Pierwsza lekcja drugiej edycji kampanii #weź nie smoguj, #weź oddychaj odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Katowicach im. Jarosława Iwaszkiewicza. W jej trakcie młodzież ze szkoły średniej dowiedziała się czym jest smog, dlaczego jest niebezpieczny i jak mu przeciwdziałać. Zaprezentowany został schemat obrazujący co dzieje się z powietrzem, gdy w piecu spalane są rzeczy do tego nieprzeznaczonych, jak bardzo jest to szkodliwe. Wyjaśniono, dlaczego ciepło sieciowe wytwarzane w elektrowniach jest przyjaźniejsze dla środowiska niż ogrzewanie domów i mieszkań swoim kotłem.

Mitem jest, że elektrociepłownie zanieczyszczają powietrze. Elektrociepłownie posiadają nowoczesne filtry i w 99,9 procentach wyłapują emitowane zanieczyszczenia. To co rozpalamy w domach nie jest wyłapywane przez żadne filtry i my tym najzwyczajniej w świecie oddychamy - informowała w trakcie lekcji o ekologii Edyta Rasała z Centrum Edukacji Ekologicznej. Elektrociepłownie są ekologiczne, przy opalaniu i produkcji energii elektrycznej zaczynają stosować odnawialne źródła energii, w tym biomasę, więc nie są szkodliwe dla środowiska - dodała.

Uczniowie nie ukrywają, że już po lekcji na temat ekologii dowiedzieli się w jaki sposób mogą lepiej zadbać o środowisko.

Nauczyliśmy się jak walczyć ze smogiem, jak powinniśmy chronić naszą planetę. Dowiedzieliśmy się, że warto zamienić stare piece na nowe, żeby dbać o środowisko - mówią uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Katowicach im. Jarosława Iwaszkiewicza.

Młodzież z murckowskiej szkoły zdaje sobie sprawę jak ważna jest poprawa jakości powietrza, dlatego zadeklarowała chęć zmiany złych nawyków. Uczniowie zapewnili, że wyniesioną wiedzą będą dzielili się ze swoimi bliskimi i znajomymi, by pozbyć się smogu.

Musisz to wiedzieć

Kampania edukacyjna #weź nie smoguj #weź oddychaj

#Weź nie smoguj #weź oddychaj to druga edycja kampanii edukacyjnej, skierowanej przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i średnich, do których Tauron dostarcza ciepło sieciowe. W specjalnie przygotowanym filmie animowanym i e-booku firma w prosty sposób wyjaśnia, jak działa ogrzewanie sieciowe i dlaczego to najbardziej ekologiczna forma ogrzewania dostępna w miastach. Link do filmu i e-booka dostępny jest na stronie internetowej www.wezniesmoguj.tauron.pl.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera