II Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rydułtowach. Zrób...

  II Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rydułtowach. Zrób zdjęcie życia, wygraj nagrody [ZOBACZ ZWYCIĘSKIE ZDJĘCIA z 2017 roku]

  Zuzanna Grzywok

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rydułtowach, prace nagrodzone w 2017 roku
  1/51

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mat. organizatora

  II Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rydułtowach. Zrób zdjęcie życia, wygraj nagrody [ZOBACZ ZWYCIĘSKIE ZDJĘCIA z 2017 roku]  „Zdjęcie życia” tak brzmi tytuł tegorocznej, drugiej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Rydułtowach. Zrobiłeś najlepsze zdjęcie w życiu i chcesz podzielić się swoim talentem z innymi? Ten festiwal jest dla Ciebie!

  Celem konkursu jest możliwość zmierzenia się uczestników w sposobie utrwalania i widzenia otaczającej ich rzeczywistości. Chcemy również, aby każdy mógł poznać, zobaczyć i zachwycić się różnorodnością ujęć, wykonanych często tysiące kilometrów od siebie.
  Zdjęcia mogą być poddane obróbce graficznej w dowolnym programie graficznym. Mogą przedstawiać sceny w sposób realistyczny lub mogą być swobodną abstrakcją, grą świateł, operowaniem symbolem. Nie mogą być jednak fotomontażem, kolażem, zlepkiem kilku niezależnych zdjęć (z wyjątkiem techniki HDR oraz Panoramy).

  Zobacz zdjęcia nagrodzone przed rokiem:
  Zobacz galerię


  - Pokażmy, że są miejsca na świecie, które warto zobaczyć, że jest piękno którego warto szukać, że są chwile, o których trzeba pamiętać i podzielić się nimi z całym światem – mówi Jakub Morkowski, niegdyś fotoreporter śląskich mediów, dziś wychowawca kolejnych pokoleń fotografików w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach, który jest organizatorem festiwalu ze Stowarzyszeniem OBYWATELSKA 30. - Oczekujemy zdjęć wykonanych w różnych miejscach na świecie, bez względu na datę powstania poszczególnych fotografii.

  Tematyka? Dowolna, wszystko jest warte pokazania, jeśli niesie za sobą jakiś przekaz.

  Kto może wziąć udział w konkursie i jakie kryteria musi spełnić?
  II edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Rydułtowach ma charakter otwarty, co oznacza, że konkurs jest skierowany do każdego. Każdy z uczestników konkursu może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Do plików ze zdjęciami powinien być dołączony krótki opis w pliku (doc. lub txt.) według następującego schematu: imię i nazwisko autora, tytuł zdjęcia (zdjęć), numer zdjęcia, miasto i kraj, w którym zostało wykonane oraz jakie przedstawia miejsce, scenę, sytuację. Zdjęcia nie mogą być opisane w programie graficznym w taki sposób, że stają się częścią ujęcia. Do zdjęć należy dołączyć kartę zgłoszeniową. Prace nieopisane będą odrzucone.

  Gdzie wysyłać swoje prace?
  Odpowiednio zabezpieczone, w usztywnionej kopercie, prace na płycie CD lub DVD wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać na podany poniżej adres: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Rydułtowach, ul. Obywatelska 30, 44-280 Rydułtowy z dopiskiem „KONKURS FOTOGRAFICZNY”lub poprzez przesłanie plików ze zdjęciami bezpośrednio na adres organizatora: foto@zsp2rydultowy.pl wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa w wersji cyfrowej. ( karta do pobrania ze strony konkursowej). Warto pamiętać, aby krótszy bok miał minimum 3000 pikseli i minimum 300 dpi (ułatwi to organizatorowi ich szybką późniejszą publikację na wystawie pokonkursowej).

  Nadesłane prace oceniać będzie Jury konkursowe w składzie:
  Dr hab. Jerzy Piwowarski prof. nadzw.,dziekan Wydziału Sztuki Akademii Jana Długosza w Częstochowie, przewodniczący Jury konkursowego.
  Dr hab. Franciszek Nieć - prof. nadzw. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.
  Jacek Bombor – szef redakcji w Rybniku / Kierownik Oddziału Dziennika Zachodniego. dziennikarz, redaktor, fotoreporter.
  Dominik Gajda – fotoreporter m.in. Polskiej Agencji Prasowej
  Marcin Połomski – Zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy. Z zamiłowania fotograf, lubiący zatrzymywać w kadrze ważne, piękne i szczególne chwile.

  Jakie nagrody są przewidziane dla zwycięskich prac?
  • 1 miejsce i Grand Prix Festiwalu – 1000 zł,
  • 2 miejsce – 600 zł,
  • 3 miejsce – 400 zł


  Jury przyzna również 3 wyróżnienia – nagrody rzeczowe dla najmłodszych uczestników konkursu.

  Do kiedy mam czas?
  Prace można przesyłać do 30.08, a ogłoszenie listy laureatów i uczestników wystawy pokonkursowej nastąpi do 30.09.2018 r. na stronie festiwalu, na Facebooku oraz w Dzienniku Zachodnim. Wyślij zdjęcie na konkurs, podziel się ze światem swoim talentem i przy okazji zgarnij nagrodę!

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo