III Festiwal Makaronu w Rędzinach. Golden Life, kapela Tomka...

  III Festiwal Makaronu w Rędzinach. Golden Life, kapela Tomka Karolaka, przeboje The Beatles i makaronowe degustacje ZDJĘCIA

  PW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  III Festiwal Makaronu
  1/193
  przejdź do galerii

  III Festiwal Makaronu ©PW

  W podczęstochowskich Rędzinach zorganizowano w sobotę 2 czerwca trzecią edycję Festiwalu Makaronu. Pod Gminną Halą Sportową pojawiło się w sumie kilka tysięcy ludzi.
  Nazwa imprezy związana jest z faktem funkcjonowania na terenie gminy Rędziny kilku firm produkujących makaron. I tego makaronu uczestnicy mogli podczas festiwalu skosztować w ramach trzech degustacji - w różnych postaciach.

  Część kulinarną uzupełniły także food trucki, przed którymi ustawiono ławki pod parasolami. Było więc gdzie usiąść, czego się napić i co zjeść. Organizatorów i uczestników postraszyła wprawdzie krótka aczkolwiek intensywna ulewa na początku imprezy, później jednak było już bezdeszczowo.

  Zobacz galerię

  Nie mogło obejść się bez loterii fantowej, której zwycięzców rozlosowały na scenie dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowano słodki poczęstunek, wesołe miasteczko i namiot, w którym pod okiem instruktorów z GOK w Rędzinach dzieci mogły dać upust swoim artystycznym fascynacjom np. wykonując bransoletki z makaronu.

  Na scenie zaprezentowali się najpierw młodzi artyści ze Studia Piosenki działajacego w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach oraz Gminna Orkiestra Dęta OSP Rędziny. Widzów rozruszał zespół The Beatlmen, serwujący covery słynnych czwórki z Liverpoolu, czyli The Beatles, ale też Czerwonych Gitar czy Skaldów.

  Bardzo duże zainteresowanie wzbudził występ grupy znanego m.in. z serialu "Rodzinka.pl" Tomasza Karolaka. Pączki w Tłuszczu - bo taką nosi ona nazwę - zaprezentowały jeden autorski utwór i masę coverów popularnych przebojów z różnych gatunków muzycznych, zagranych na rockową modłę. A sam Tomek Karolak z powodzeniem zabawiał publiczność humorystycznymi opowiastkami.

  Drugą gwiazdą wieczoru był działający już na rockowej scenie od 30 lat Golden Life. Zespół zagrał zarówno stare hity, jak i garść nowszych kompozycji. Po sporej porcji gitarowego grania nastał czas zabawy w rytmach disco, poprowadzonej przez DJ-a.

  Imprezę zorganizował Urząd Gminy Rędziny i Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach, przy wsparciu finansowym lokalnych firm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  PROGRAM TYDZIEŃ: Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo