Ile zarabia nauczyciel? To są realne zarobki nauczycieli. Sprawdziliśmy prawdziwe pensje nauczycielskie

  • Dziennik Zachodni

Bartosz Wojsa

Ile zarabia nauczyciel? Zarobki nauczycieli od dłuższego czasu wbudzają emocje, bo politycy mówią o ogromnych pensjach, a tymczasem nauczyciele chca strajkować w sprawie podwyżek. Ile naprawde zarabiają nauczyciele? Czy pensje nauczycieli są wystarczająco wysokie? Przekonajcie się, jakie są realne pensje nauczycieli?

Ile zarabiają nauczyciele?

POZNAJCIE ZAROBKI NAUCZYCIELI

Nasi dziennikarze zebrali realne zarobki wielu nauczycieli z woj. śląskiego (to kwoty brutto). Są one m.in. zależne od stażu pracy, stopnia czy placówki, w której uczą. Ale czy są wystarczające? Zdaniem nauczycieli: nie.

Zobacz również: Życzenia na Dzień Nauczyciela zabawne, krótkie życzenia dla nauczyciela

Pensje nauczycieli wzrosną

Kuratoria oświaty zapowiedziały podwyżki - od 1 stycznia 2019 r. o kolejne 5 procent, jest też mowa o dodatku 500 zł do pensji dla wyróżniających się pracowników. Nie jest to jednak propozycja zadowalająca nauczycieli, którzy twierdzą, że to zbyt mało. Swojemu niezadowoleniu dali wyraz w niedawnym proteście, który odbył się w Warszawie pod nazwą „Czerwona kartka dla minister Zalewskiej”.

Czy możesz być nauczycielem? ROZWIĄŻ TEST PREDYSPOZYCJI ZAWODOWYCH

Warto pamiętać, że praca nauczycieli to nie tylko uczenie w szkole. To też poświęcanie czasu w domu: na przygotowanie do lekcji, sprawdzanie testów i wiele innych. Trzeba mieć to na uwadze, gdy ferujemy wyroki dotyczące „krótkiego czasu pracy nauczycieli” czy „długich wakacji” (nauczyciele wracają do szkoły o wiele wcześniej niż uczniowie, by przygotować nadchodzący rok szkolny). A przecież w rękach nauczycieli leży los przyszłych pokoleń.

POZNAJCIE ZAROBKI NAUCZYCIELI

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

500 Plus od pierwszego dziecka i "13" dla emerytów

HIPOKRATES: Gala wręczenia nagród

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.03.2019, 23:43

.Szukam kochanka na seks spotkania. Mam 20lat i seksowne ciało, Moje fotki i kontakt do mnie tu: randkivip.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina30 napisz do mnie, każdemu odpisuje lub zadzowń 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124 . Włącz konto vip abym wiedziała że piszesz z realnego konta

20.03.2019, 21:36

Zarabiam 1952 zł na rękę ze wszystkimi dodatkami(Warszawa) MAM NAJNIŻSZĄ PENSJĘ WŚRÓD ZNAJOMYCH a nie wszyscy kończyli studia... czas zmienić pracę... niech społeczeństwo samo kształci i wychowa swoje 500plusiątka. PIS woli dawać dzieciorobom za machanie doopą, niż osobom pracującym

20.03.2019, 20:09

Na dodatek w wiejskich szkołach prawie dziedziczą etaty, skoro tak źle czemu własne dzieci pchają do zawodu.

20.03.2019, 18:50

Kurwa..wa chcialem więcej wiedzieć ile zarabia nauczyciel i dalej nie wiem...

20.03.2019, 15:34

Granda . Nauczycielom się całkiem w głowach poprzewracało.

20.03.2019, 15:30

Nauczyciele mają 18 godz. pracy tygodniowo, a inni 40 godzin tygodniowo, a nikt mi nie wmówi, że przez 22 godziny w tygodniu sprawdzają sprawdziany. A jesli chodzi o wakacje to wiem na pewno , że mają być niby do dyspozycji szkoły, a w rzeczywistości mają całe wakacje wolne. W szkole pojawiają się dopiero około 20 sierpnia. Do tego ferie i wszystkie przerwy świąteczne. Oj pogoniłaby tych zachłanników. Następna podwyżka oznacza kolejne wydatki z budżetu państwa, ktore sobie odbije na jakiś podatkach. Tak jak 500 wiązało się z wiekszymi podatkami dla marketów, a w efekcie ceny wszystkiego wzrosły, więc wszyscy bez prawa do 500 dostali po kieszeni- w tym również samotne matki

19.03.2019, 20:43

Wolne - 21 12 do 02 01 - (12) dni święta , ferie -(14) dni termin w zależności od wjewództwa, 18 04 - 23 04 - (5)dni święta , (1- 3 maja) Majówka -(3) dni , wakacje od 22 06 do 02 09 a do tego wolne w święta takie jak święo zmarłych ,3 króli, boże ciało to wychodzi niezły okres i 18 godzinny tydzień (pensum) ---to są realia

"Gos" pisze że robi rekrutację - realnie najczęściej przeprowadza rekrutację dyrektor ,zastępca i pani sekretarka . Pisze pani że przygotowuje rok szkolny - realnie najczęściej układanie planów całej mapy czasowo dydaktycznej układają dalej ci sami dyrektor ,zastępca i pani sekretarka a co do egzaminów poprawkowych to realizują wyznaczeni nauczyciele i mają za to zapłacone.
Wnioski: w szkole pewne czynności muszą być przeprowadzone i za to powinno być dobrze zapłacone tak jak wcześniej wspominałem tym ludziom którzy realnie te czynności wykonują bo większośc nauczycieli tak naprawdę ma wolne.
Za strajk w czasie egzaminów i matur lub niedopuszczenie , nieklasyfikowanie uczących się na następny rok należało by wystawić odpowiednie rachunki i odszkodowania (byłem u prawnika i wyliczył na 1 ucznia przypada jakieś 98 tysięcy żłotych plus odszkodowanie) ciało pedagogiczne musi się liczyć że rodzice wystąpią z takimi roszczeniami bo ja TAK. Po tym jak tu księgowa pisze to będzie ich stać " są tacy durni" cytat Gos.
"A ja jestem księgową w jednej ze szkól podstawowych i przyznaje rację pani Leokadii Paciorek. Informacje PIT-11 za rok 2018 to przedział 60-90 tys. brutto, co na rękę daje ok. 3800 zł i więcejej"

19.03.2019, 18:12

Czytam te żałosne komentarze, że nauczyciel powinien pracować 40 godzin w tygodniu (pracujemy tyle, bo 18 godzin minimum to tylko pensum przy tablicy), że mamy tyle wolnego ( ale o tym, że w czasie wakacji robimy rekrutację-przypomnę że to do połowy lipca!, albo przygotowujemy nowy rok szkolny, robimy egzaminy poprawkowe często już od połowy sierpnia), to nie mogę zrozumieć, czemu komentując są tacy durni. Tak, zwyczajnie durni, skoro to piszą. A dlaczego nikt nie pisze, że oprócz ciężkiej i odpowiedzialnej pracy jaką jest uczenie dzieci, my nauczyciele, musimy jeszcze użerać się z coraz częściej wulgarnymi, chamskimi i rozczeniowymi, bezczelny i i agresywnym uczniami, których rodzice nie nauczyli kindersztuby i podstawowych zasad kultury? Na ile to użeranie się wycenić?

19.03.2019, 17:59

28 lat pracy, nauczyciel dyplomowany, pełny etat bez nadgodzin z niewielkim (bo podobno miasto ciągle nie ma pieniędzy) dodatkiem motywacyjnym = 2874zł na rękę. Nie piszcie bzdur, ile to nauczyciel zarabia.

19.03.2019, 16:10

Czy ktoś wreszcie pokaże chociaż kilka sprawdzonych PiT- ów nauczycieli. Bo jeszcze nie spotkałem kogoś kto by twierdził iż jego zarobki są zbyt duże i każdy by chciał zarabiać tyle co stworzona po "okrągłym stole" elita.

19.03.2019, 13:57

Na stu nauczycieli pracujących w szkole, obecnie jeden przebywa na urlopie zdrowotnym, jeden! Nie ma więc pędu, jak widać...

19.03.2019, 10:57

ściema - ale ściema. Robicie z siebie męczenników. żal. Nauczyciel wyzywa kogoś od niedouczonych redaktorków. taka osoba uczy dzieci.
Wynagrodzenie:
dodatek wiejski 10 % zasadniczego, wychowawstwo 60 -70, wysługa lat - do 20 %, opiekun stażu - jeśli jest, dodatek wiejski, dodatek motywacyjny, był jeszcze dodatek mieszkaniowy ale go znieśli . Czas pracy pracowników to 40 godz tygodniowo, nauczycieli 18 godzin- to pomnóżmy pensję x 2

19.03.2019, 00:25

Ciekawe skąd te kwoty...Knurów, nauczyciel kontraktowy 1400zł...i zamiast wdzięczności wieczny hejt. A podobno każdy chce jak najlepiej dla swojego dziecka...Pani z wykształceniem podstawowym dostaje więcej...A my po nocach dłubiemy...kradniemy papier z domu...

18.03.2019, 21:09

Uważam,że nauczyciele powinni otrzymywać o 1000zł brutto więcej plus dodatek % za przepracowane lata i 13tke.Na tym powinien być koniec.Chyba,że chcą wykonywać dodatkową pracę (zastępstwa, dodatkowe godziny np.na prowadzenie zajęć z dziećmi-kółka,zajęcia wyrównawcze itp.-to dodatkowa praca,za którą powinno im się zapłacić).Inne dodatki nie powinny istnieć,bo w wielu zawodach nic nie ma. Bez przesady, powinno być sprawiedliwie,ale comiesięczna pensja ma motywować do dalszej pracy,a nie zniechecać do niej.Jeśli ludzie piszą, że naprawdę zarabiają 1800zł to to jest śmiechu warte.Więcej rząd rozdaje biernym zawodowo w formie 500 ,a ops z mocy ustawy dodatkowo wypłaca im różnego rodzaju świadczenia za siedzenie w domu.Pracownicy socjalni też mało zarabiają a widzą ile pieniędzy co miesiąc wypłaca się klientom i nic nie mogą na to poradzić, bo takie w Polsce prawo.
.. I sprawiedliwość.

18.03.2019, 16:59

A ja jestem księgową w jednej ze szkól podstawowych i przyznaje rację pani Leokadii Paciorek. Informacje PIT-11 za rok 2018 to przedział 60-90 tys. brutto, co na rękę daje ok. 3800 zł i więcej. Może nie jest to dużo ale są zawody, gdzie wymaga się wykształcenia wyższego, 40 godzinnego tygodnia pracy i oferuje 26 dni urlopu a tyle się nie zarabia.

18.03.2019, 11:14

Choroba,zmęczenie zawodem a co z urlopem zdrowotnym rocznym i płatnym?

18.03.2019, 07:31

Wszyscy nauczyciele, którzy rozliczają sie w naszym biurze, oscylują w granicach 70 000 zł - 90000 zł rocznie brutto.

18.03.2019, 00:11

PLus 16 DODATKÓW DO PENSJI NIE WYCHOWUJOM A TO CO SIE DZIEJE W SZKOLE ELYTY NIE OBCHODZI A JAK BY CIEMNY PLEBS NIE DOSTAŁ PIŃĆSET PLusz TO BY POdwySZKI NIE CHCIELI.

17.03.2019, 20:48

Mój mąż 10 lat stażu, nauczyciel kontraktowy, płaca netto 1600 zł. Uczy w szkole specjalnej. Przejrzałam te wydumane zarobki umieszczone tutaj i nie wiem gdzie nauczyciele dostają takie pensje? Takiej ściemy to już dawno nie widziałam jak ten artykuł. Ale wiadomo trzeba jakoś zgnoić nauczycieli, zrobić na nich nagonkę, sprawić aby społeczeństwo uznało ich za najgorszy sort ludzi. I proszę trochę chamskiej propagandy i voila. A społeczeństwo łyka to wszystko jak młode pelikany i wylewa potem tę swoją zawiść i nienawiść nie próbując nawet dociec prawdy. Bo przecież w Internecie powiedzieli zatem to święta prawda.

17.03.2019, 20:20

Nauczuciele od wf-u, plastyki, zpt, w zerowkach, klasach 1-3 nie mają ogromu klasowek. Moze trzeba to zroznicowac i matematykom, polonistom, fizykom dac wiecej kasy...A moze w wakacje by sie na dyżury zglosili a nie 10 tyg wakacji platnych a do dziecka opiekunke trzeba.

17.03.2019, 17:48

Po 32 latach pracy w szkole otrzymują na konto 2341 zlotych. Nie spłaca pożyczek, bo ich nie biorę. Nie miałabym z czego spłacać. Żadnych dodatków motywacyjnych nie otrzymujemy od wielu lat, bo podobno starostwo ciągle nie ma. A za wychowawstwo otrzymuję 80 złotych. Kpina. Skąd takie kwoty? Lubię uczyć młodzież, mam dobry kontakt że swoją klasą i chciałabym, żeby nauczyciel w Polsce był godnie opłacany. Walczmy więc i zadbajmy wreszcie o godne życie.

17.03.2019, 16:56

Tak sie okłamuje opinię publiczną. To są kwoty brutto z dodatkami. Zaprezentujcie ile wynoszą netto!! Odwagi brak? Jasne ! Gdy sie władzy chce przypodobać.

17.03.2019, 16:33

To są kwoty brutto z dodatkami dotyczące osób z wykształceniem magisterskim. Zdjęcia bez dopisku brutto to perfidna propaganda.

17.03.2019, 10:45

W żadnym zawodzie nie ma tyle urlopów , ile mają w szkolnictwie . Wszystkie soboty i niedziele też wolne są . Nie ma na co narzekać. Zarobki

14.03.2019, 16:05

To są pensje brutto policzone z większością dodatków!!!!!!!!!!!!!!! Mam 4 lata stażu pracy w szkole i nigdy ale to nigdy nie widziałem na koncie więcej niż 1850zł NETTO za pełen etat pracy. Pragnę jeszcze poinformować wszystkich komentujących, że zarobki w sektorze edukacji są jawne! Więc proszę sobie zerknąć i zobaczyć na własne oczy jakie My (nauczyciele) mamy zarobki na poziomie 5000 zł! Po 20 latach pracy, razem ze wszystkimi możliwymi dodatkami nie sięgamy do pięt takiej kwoty! Chciałbym zauważyć, że prawie wszyscy wypowiadający się tu "specjaliści" jak mniemam pracowali w szkole, wiedzą jak jest, znają realia? Ta propaganda jest wszędzie! "Nie znam się więc się wypowiem" - takich komentujących tu widać, co jest smutne. Odnośnie urlopów, bo widzę ból dupy jak ktoś się wypowiada o wakacjach czy feriach, to jak mam być szczery wolałbym mieć normalnie 26 dni urlopu w roku niż REALNIE TYLKO miesiąc wakacji i parę dni ferii, my nawet normalnego urlopu nie możemy wziąć, jedynie bezpłatny, który i tak MUSIMY odpracować bo liczba godzin w programie nauczania musi się zgadzać. Szkoda tylko, że cała ciemna masa Januszy Cebularzy i innych Grażyn nie potrafi tego zrozumieć tylko klepią w kółko to samo co im telewizja przekaże i jak takie lemingi nakręcają nagonkę na nauczycieli. A jak widzę komentarze typu "w ogóle szkoły zlikwidować, bo tam nic dobrego nie uczą" to szlag mnie trafia i przypominam tym wszystkim cebulom, że szkoła(edukacja) to jest pierwszy przystanek w kształtowaniu tego kim chce ktoś być w przyszłości.