Ile zarabia policjant, lekarz, nauczyciel LISTA PŁAC Zarobki służb mundurowych, medycznych i urzędników

  • Dziennik Zachodni

Monika Chruścińska

Ile zarabiają młodzi w budżetówce? Zarobki nauczycieli, służb mundurowych, medycznych i urzędników. Ile zarabia policjant? Ile lekarz? A jaka jest sytuacja młodych ludzi w innych zawodach budżetówki. Ile naprawdę zarabiają? Pod lupę wzięliśmy zarobki nauczycieli, służb mundurowych, medycznych i urzędników. Czy to godne wynagrodzenie? Wystarczające na start dla młodego człowieka? Czy za te pieniądze można założyć rodzinę, kupić lub wynająć mieszkanie? Kwoty podane są w wartościach brutto.

Ile zarabiają młodzi nauczyciele?

2019 – rozpoczynający pracę nauczyciel stażysta z tytułem licencjata w szkole podstawowej. Nie ma dodatku z tytułu wychowawstwa ani wysługi lat. Na rękę otrzymuje ok. 1 550 złotych.

2411 – nauczyciel anglista kontraktowy z dwuletnim stażem w szkole podstawowej. Na pensję składają się: 2361 zł podstawy i 50 zł dodatku motywacyjnego.

2441 – nauczyciel stażysta w przedszkolu miejskim. Z tego 2361 zł to płaca zasadnicza, a 80 zł – wychowawstwo.

2444 – nauczyciel stażysta z tytułem magistra w szkole podstawowej. Na pensję składają się: płaca zasadnicza: 2294 zł, 70 złotych dodatku motywacyjnego i 80 zł – dodatku za wychowawstwo.

ILE ZARABIA POLICJANT W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH ZASZEREGOWAŃ

2450 – doktorant stacjonarnych studiów na stanowisku asystenta w państwowej wyższej uczelni niepobierający stypendium doktoranckiego.

ZAROBKI NAUCZYCIELI, LEKARZY, POLICJANTÓW na kolejnych planszach

Ile zarabiają młodzi nauczyciele?

2547 – nauczyciel kontraktowy w gimnazjum. Na pensję składają się: 2361 zł pensji zasadniczej, 69 z tytułu wysługi lat i 117 zł dodatku motywacyjnego.

2559 – rozpoczynający pracę nauczyciel stażysta w szkole średniej. Na jego pensję składają się: 2 294 złotych pensji zasadniczej, 150 złotych dodatku za wychowawstwo i 115 złotych dodatku motywacyjnego.
2601 – nauczyciel stażysta ze szkoły średniej. Jego pensja to: 2361 złotych zasadniczej, 100 złotych stanowi dodatek za wychowawstwo, a 140 – dodatek motywacyjny (przyznawany nieregularnie).

 123RF

Ile zarabia nauczyciel? To są realne zarobki nauczycieli. Sp...

2630 – nauczyciel kontraktowy z dwuletnim stażem, pracuje w szkole podstawowej. Jego pensja to: 2 380 zł podstawy, 100 zł stanowi dodatek motywacyjny, 150 – dodatek za wychowawstwo.

2700 – nauczyciel kontraktowy w szkole średniej ze stażem pracy powyżej trzech lat. W tym ma 2361 zł pensji zasadniczej, 71 zł dodatku z tytułu wysługi lat, 150 złotych dodatku za wychowawstwo i 118 złotych dodatku motywacyjnego.

2787 – nauczyciel kontraktowy z pięcioletnim stażem w przedszkolu miejskim. Na jego pensje składają się: 2 361 złotych płacy zasadniczej, 212 złotych dodatku za wysługę lat, 94 złote dodatku motywacyjnego i 120 – dodatku za wychowawstwo.

3920 – doktorant stacjonarnych studiów na stanowisku asystenta w państwowej uczelni wyższej pobierający stypendium doktoranckie (1470 zł). Co ważne, w zależności od prowadzonych badań doktoranci mogą jeszcze pobierać stypendia z tytułu grantów badawczych.

Czytaj dalej na kolejnej podstronie

Ile zarabiają młodzi w służbach mundurowych?

2052 – tyle zarobi policjant (kursant), podczas szkolenia podstawowego (I grupa zaszeregowania, brutto).

2092 – młodszy referent w służbie więziennej na stanowisku administracyjnym.

2250 – nowo przyjęty strażnik miejski w Katowicach. Wynagrodzenie w innych jednostkach SM w regionie może się różnić. W Gliwicach to 2700 na początek.

2270 – funkcjonariusz Straży Granicznej zaraz po przyjęciu do służby.

2600 – tyle zarobi strażak komendy miejskiej lub powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zaraz po szkole.

Czytaj dalej na kolejnej podstronie

Ile zarabiają młodzi w służbach mundurowych?

2795 – brutto otrzyma funkcjonariusz służby więziennej. Strażnik, który ma do czynienia z osadzonymi np. w zakładach karnych.

3000 – policjant z II grupy zaszeregowania, czyli po zakończeniu szkolenia.

3160 – funkcjonariusz Straży Granicznej po szkoleniu.

Ile zarabiają młodzi lekarze, pielęgniarki itd.

1800-2600 początkująca pielęgniarka. Wysokość płacy jest uzależniona od kondycji finansowej szpitala, w którym pracuje, czy siatki płac.

2000 – młody lekarz na stażu tuż po ukończeniu studiów.

2100 – lekarz rezydent, pensja płacona przez Ministerstwo Zdrowia przez cały okres specjalizacji (5-6 lat). Dorabia w pogotowiu, na dyżurach – 200-300 zł.

Czytaj dalej na kolejnej podstronie

Ile zarabiają młodzi lekarze, pielęgniarki itd.

2400 – tyle średnio zarabia początkujący laborant medyczny

2500 – taka jest zwykle pensja początkującego fizjoterapeuty, ale zarobki, jak w każdym zawodzie medycznym są zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników, w tym przede wszystkim kondycji finansowej pracodawcy.

3700-5200 – to zarobki farmaceuty. Zależne są od potencjału firmy, w której pracuje i regionu.

4060 – zarabia ratownik medyczny, tzw. świeżak. Wysokość pensji uzależniona jest od wykształcenia i regionu, w którym pracuje, bo są duże różnice między województwami. Generalnie musi ukończyć trzyletni licencjat.

Ile zarabiają młodzi urzędnicy?

2000 – rozpoczynający pracę w Starostwie Powiatowym w Rybniku urzędnik bez wcześniejszego doświadczenia.

2000 – stanowisko młodszego referenta w Urzędzie Gminy Jejkowice to, na start, wynagrodzenie w wysokości 2000 zł brutto. Od nowego roku kwota ta wzrośnie do 2100 zł.

2200 – w Urzędzie Miasta Rybnika osoby, które wygrywają nabory na stanowisko młodszego referenta, ustalane mają wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2200 złotych brutto. Jest to stała kwota, niezależna od wydziału czy biura, w którym pracownik jest zatrudniany.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

PRZEPIS NA PĄCZKI NA TŁUSTY CZWARTEK

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.03.2019, 08:55

Luki, jak nie masz szacunku dla ludzi - "tępa mamusia przyleci", to te 1900 zł to dla ciebie za dużo. Pozdrawiam.

06.01.2019, 00:20

Pierwsza płaca jest podana na rękę co sugeruje, że kolejne o tysiaka wyższe też są na rękę, a niestety są to płace brutto więc te ok. 25% trzeba odjąć... Pani redaktor wstyd...

31.12.2018, 12:45

to o sobie pisałeś. bo właśnie takich debili trzeba promować żeby cokolwiek miał ukończonego

28.12.2018, 17:38

Drodzy Państwo obserwując obecne czasy, moim zdaniem nauczyciele powinni zarabiać minimum 3,5 tys. zł nie dlatego że się uczyli, nie dlatego że mają odpowiedzialną pracę, ale dlatego że są w stanie wytrzymać nie powodując jednocześnie żadnego uszczerbku na zdrowiu czy też trwałego kalectwa z jakże wszechwiedzącymi MATKAMI uczniów, no ale czego oczekiwać w końcu to bardzo często kobiety z pozostałością "gadziego mózgu". Podziwiam naprawdę. No ale takie czasy pokręcone, nauczyciel boi się dzieci bo tępa mamusia przyleci, policjant boi się żula bo go zaskarży, pacjent gardzi lekarzem bo jest mądrzejszy i WSZYSCY MAMY PRAWA jakże często słyszane. Jak już tu jestem to chciałbym pozdrowić jeszcze bardziej dymaną grupę zawodową niż nauczyciele, strażacy, policjanci itp. itd mianowicie FIZJOTERAPEUTÓW których zarobki w szpitalu z tytułem mgr nie przekraczają 1900zł POZDRAWIAM !

19.12.2018, 22:57

i jescze im mało? nie podoba się to do marketu na kase a nie ssac nieroby! a dzieciaki coraz głupsze!

18.12.2018, 14:41

A w nułuczyciela zarobki doliczone są już korepetycje?

29.10.2018, 03:35

W dniu 23.11.2017 o 17:39, Obecny1 napisał: Grafomania i pajacowanie to choroby nabyte przez ciebie czy taki pojawiłeś się na świecie? Jeśli pytanie jest za trudne dla ciebie, to możesz nie odpowiadać. Ps. Łapówkarzy nie obrażam, ponieważ oni nie znają tego uczucia. Zbytnio zajęci...braniem łapówek.
Za tych rządów chyba oficjalnie biorą, bo nie protestują ?

29.10.2018, 03:21

W dniu 27.10.2017 o 21:20, Krzysztof Slu napisał: Strażak stażysta zarabia na rękę przez okres 3 lat bo tyle trwa staż w PSP około 1700zł netto, to co podaliście to tyczy się absolwentów szkoły wyższej lub aspirantów PSP i ta grupa zatrudniając się już jest po stażu, który odbyli na szkołach, więc nie wiem jak to się ma do zarobków innych stażystów
No to tylko na początku grosze potem awanse i ponad 5 na rękę emerytury :D To trudna służba i nie każdy może tego zaszczytu dostąpić !

22.10.2018, 10:43

Zgadzam sie, nauczyciel tez moze zmienic prace i byc urzednikiem, a nie wciaż narzekać. Ale nie chca pracować w urzedach. Jest ich wiecej niz 25 lat temu, a uczniów duzo mniej. Tylko 18 godzin przy tablicy, za komuny pracowali w soboty. Wypada przygladnoc sie ich pracy bardziej wnikliwiej, cos jest nie tak. Biurokracja jest wszedzie, to nie problem.Urzędnika nikt nie zastepuje, wraca i odrabia zaległości -drodzy nauczyciele.

22.10.2018, 10:35

Ja tez uważam, że nauczyciele powinni pracowac tylko w szkole 40 godzin. Problem leży w gogzinach nadliczbowych, które ze wzgledu na nadal wysoki procen L-4 podwyzszają o 1 tys. brutto pensje. Warto zwrócic sie do ZUS, o wiedze o zarobkach nauczycieli. Ich emerytury nie należa do niskich-wiec skad te zarobki 2500 na reke dla nauczycieli, 60 procent to dyplomowani- przesada w awnsach!!! Kazdy z nas rozpoczynajac przce nie zarabiał duzo!!Sa wysoce roszczeniowi. Zlikwidować karte nauczyciela!!Z ta praca w domu to przesada!!Pracujcie wiecej w szkole z uczniami!.

16.10.2018, 10:47

W dniu 31.10.2017 o 21:05, Obecny1 napisał:  Zaprzeczasz sam sobie w swoim komentarzu. Lekarze-rezydenci uczyli się przez długie lata, dużo pracują, nie siedzą przed telewizorem z piwskiem w ręku, a przecież głośno krzyczą: "dej dej dej Pan bo się mnie należy".  :wacko: 
Nie trzeba siedzieć z piwskiem - jak to zgodnie z twoim wykształceniem określiłeś - aby zarabiać 2000. Gdyby zabrakło tych zarabiających po 2000 to nawet Ukraina by nie pomogła, a takim, którzy nie mają szacunku i pokory do zwykłych ludzi wydawałoby się, że żyją w smrodzie, brudzie i gnoju.

07.09.2018, 22:02

jakaś zakompleksiona księgowa?!
skoro u nas tak wspaniale
to zmień zawód!!!
zapraszamy do POLEŻENIA ZA DUŻE PIENIĄDZE :D!?
po co masz tyrać w biedzie?
żal mi Cię.....

07.09.2018, 21:56

skoro jest tak cudownie to dlaczego nie przyłączysz się do nas?
nie zaczniesz nauczać???
zapraszamy serdecznie
pożyjesz w luksusach jak my :D

07.09.2018, 09:09

Tyle to zarobi oficer po SGSP. Szeregowy strażak nie ma nawet 2000 zł

05.09.2018, 15:02

Trzebalo sie uczyc a nie teraz sie zalisz na forum ...

04.09.2018, 22:36

Chcemy pracować 40 godzin w szkole. Nie chcemy przynosić pracy do domu. Ale rodzic ucznia nie ma czasu przyjechać np. o 14. 00 na zebranie rodziców bo jest właśnie w pracy. Drodzy czytający jestem nauczycielem mianowanym zarabiam 2345 pracując od 13 lat. Proszę mi wierzyć, że to chyba ostatni rok pracy w tym zawodzie. Wymagań coraz więcej, nie ma pieniędzy w szkołach na pracownie, pomoce dydaktyczne. My jak każda grupa zawodowa chcemy godnie żyć. Dodam tylko, że też mam dwoje dzieci i często muszę im tłumaczyć, że nie mam czasu bo siedzę w domu pracując. CHCEMY 40 GODZIN PRACY W SZKOLE. Najlepiej wypowiadać się w temacie o którym nie ma się zielonego pojęcia

04.09.2018, 08:45

A dlaczego 2 tygodnie? 26 dni roboczych to 5 tygodni.

04.09.2018, 08:42

Marta nie pij tyle ! Piszesz bzdury i szkoda czasu żeby komentować!

27.08.2018, 14:25

Nie wiem skąd te informacje o zarobkach policjantów, średnio na grupie zawyżone o 300 - 400 zł.

24.08.2018, 04:58

Proszę zostać nauczycielem jak tak dobrze nauczycielom i wszyscy będą szczęśliwi :)

22.08.2018, 09:00

Masz rację, ja jako stażysta zarabiam 7000 i lecę po bandzie ostro:)

08.08.2018, 22:44

Nie wiem gdzie rozliczają nauczycieli, ale ja jako mianowany na rękę zarabiam 2453 zł z wszystkimi dodatkami w tym wiejski, wychowastwo, motywacyjny. Za nadgodziny otrzymuję ok 180 zł.jako polonistka codziennie siedzę w wypracowaniach i zaniedbuję swoją rodzinę. Pracuję12 lat w zawodzie. Może policz ile zarabia nierób społeczny ciągnący z opieki. On nie musi się dokształcać za swoje pieniądze, im dajmy kasę bo naprodukują dzieci a nie tym którzy kształcą przyszłe pokolenia.

21.06.2018, 17:42

Ciekawe gdzie tyle zarabia ratownik medyczny ...śmiech na sali...