Imieniny Krystyny 2017 w Katowicach: Wybierz Krystynę...

  Imieniny Krystyny 2017 w Katowicach: Wybierz Krystynę dwudziestolecia PLEBISCYT

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Coroczny zjazd Krystyn to największa impreza imieninowa w Polsce

  Coroczny zjazd Krystyn to największa impreza imieninowa w Polsce ©Anna Kurkiewicz

  W marcu Krystyny z całego świata spotkają się po raz 20. Swoje imieniny będą świętowały w Katowicach. A my wybieramy Krystynę Dwudziestolecia GŁOSUJ W PLEBISCYCIE
  Coroczny zjazd Krystyn to największa impreza imieninowa w Polsce

  Coroczny zjazd Krystyn to największa impreza imieninowa w Polsce ©Anna Kurkiewicz

  Już w marcu Krystyny z całej Polski i świata będą hucznie świętowały swoje imieniny. W tym roku zjazd będzie wyjątkowy - jubileuszowy. Dlatego organizatorzy, Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek, pełną parą rozpoczęli przygotowania jeszcze jesienią.

  Wybieramy Krystynę XX-lecia GŁOSUJ
  Plebiscyt KRYSTYNA DWUDZIESTOLECIA


  Plebiscyt Krystyny Dwudziestolecia rozpoczyna się o godz. 12 w piątek, 3 lutego 2017. Kończy 3 marca 2017 o godz. 11.59.

  20
  raz Krystyny spotkają się na swoich imieninach. Zjazd odbędzie się w Katowicach, czyli w mieście, gdzie przygoda się zaczęła. Tym razem hasło imienin będzie następujące: „Krystyny w Katowicach - Mieście Muzyki”.

  13 marca
  zaplanowano główne uroczystości. Między innymi o godz. 13.13 tradycyjne odegranie hymnu Krystyn. Panie spotykają się na placu Szewczyka, stamtąd przejdą w asyście orkiestry dętej na katowicki rynek, gdzie uroczyście powita je gospodarz miasta oraz zaproszeni goście.

  1090
  Krystyn potrzeba, aby udało się pobić rekord Guinnessa. Taki plan mają panie na niedzielę (12 marca). Zbiórka solenizantek odbędzie się w Strefie Kultury. Próba pobicia rekordu jest jedną z wielu atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy imienin. Stowarzyszenie poszukuje również Krystyn, które urodziły się wtedy, gdy odbywał się pierwszy zjazd. Na młode Krysie, które wezmą udział w zjeździe, czekają zaproszenia na koncert do NOSPR. Poszukiwana jest też najmłodsza Krysieńka. Dla niej jej starsze koleżanki również przygotowały niespodziankę - wyjątkową, imieninową wyprawkę.  4 dni
  a nawet więcej czasu w naszym regionie mogą spędzić Krystyny, które zdecydują się wybrać pakiet zjazdowy połączony z wycieczkami po Śląsku i Beskidach. W planie m.in. zwiedzanie zamku w Pszczynie czy Muzeum Śląskiego, wyjazd w Beskidy oraz udział w koncercie w NOSPR.

  40
  Krystyn do tej pory zgłosiło swój udział w plebiscycie na Krystynę XX-lecia. Cały czas czekamy na kolejne kandydatki. Plebiscyt jest po to, aby z grona wspaniałych Krystyn wybrać tę, która Państwa zdaniem najbardziej zasługuje na uhonorowanie za swoją pracę. Głosowanie rozpoczyna się dziś (3 lutego), punktualnie o godz. 12. Na swoje faworytki będzie można oddawać głosy do 3 marca - również do południa. Wystarczy wysłać SMS na numer 72355, w treści wpisując prefiks DZKRYSTYNA. (po kropce wpisując numer wybranej kandydatki). Koszt SMS-a 2,46 zł z VAT (2 zł + VAT), dzięki niemu na koncie naszej faworytki przybędzie 10 głosów. Pani, która zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma okolicznościową statuetkę i tytuł Krystyny XX-lecia.

  550
  Krystyn wzięło udział w pierwszym zjeździe, który odbył się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wydarzenie przerwał fałszywy alarm bombowy. Po wyjściu z budynku zaczęły śpiewać mazura „Czy pozwoli panna Krysia, młody ułan pyta”, a potem walczyka „Szła dzieweczka”. Na imieniny przyjechały najsławniejsze polskie Krystyny: Kofta, Sienkiewicz, Czubówna, Prońko, Szostek-Radkowa, Kaszuba. Z Paryża przyleciała Krystyna Mazurówna. Warto pamiętać, że pomysłodawczynią hucznych imienin Krystyn była jedna z bardziej wyjątkowych posiadaczek tego imienia - Krystyna Bochenek, senator RP, wielka miłośniczka Śląska.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KRYSIE

  KUBA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  SUPER BABKI TE KRYSIE I POZDRAWIAM JE WSZYSTKIE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Imieniny

  Krynia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Przynajmniej jest ich duzo. Swietuja imieniny. A co Ty masz nasladujac zachodnia kulture obchodzac swoje urodziny w pojedynke.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdyby impreza miała miejsce w Korei Północnej to bym tam Jandę wysłał

  rewident (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Tam miałaby okazję zetknąć się z rzeczywistością jaka zagnieździła się w jej wyobraźni.
  Do tej pory myślałem że Kryśki to same mądre babki ..... czarna owca ?........ łyżka dziegciu ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo