Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Industriada 2020 będzie zorganizowana przez Muzeum Górnictwa Węglowego

Łukasz Olszewski
Łukasz Olszewski
Kolejne wyróżnienie dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które weszło z skład organizatorów jeden z największych imprez z Europie
Kolejne wyróżnienie dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które weszło z skład organizatorów jeden z największych imprez z Europie ARC.
Industriada to jeden z największych festiwali w naszym regionie, który co roku organizuje wiele podmiotów, pod szyldem Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Teraz do tego grona dołączyło również Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które zastąpiło w tej roli Regionalny Instytut Kultury.

Industriada to obecnie jedna z największych imprez nie tylko na Śląsku, ale również w Polsce i Europie. Podczas niej uczestnicy mają okazje zobaczyć przemysłowe zabytki i uczestniczyć w wyjątkowym festiwalu, a samo wydarzenie przyciąga coraz więcej osób z każdym rokiem, podnosząc jego rangę. Do grona organizatorów tej imprezy dołączyło zabrzańskie muezum.

Kolejne wyróżnienie dla Muzeum Górnictwa Węglowego

- Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest bardzo cenione nie tylko w naszym regionie, ale również w Europie i na świecie, o czym może świadczyć nagroda Europa Nostra dla Sztolni Królowa Luiza, będącej częścią zabrzańskiego muzeum. Instytucja ta jest więc bardzo dobrym kandydatem na jednego z organizatorów Industriady - mówi Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Nie przegapcie

W praktyce nie oznacza to jednak gwałtownych zmian. Imprezę od samego początku organizuje szeroki zespół instytucji pod szyldem Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Teraz dołącza do niego Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które zastąpi w tej organizatora Regionalny Instytut Kultury.

W tym roku Industriada potrwa trzy dni, od 7 do 9 czerwca 2019. Na następnych zdjęciach: 11 hitów tegorocznej edycji święta szlaku zabytków techniki.TOP 11 hitów Industriady 2019: imprezy darmowe. Przeglądajcie galerię

Industriada 2019. TOP 11 imprez i wydarzeń podczas święta za...

Otrzymanie miejsca Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w gronie podmiotów odpowiedzialnych za imprezę to wielkie osiągniecie. Industriada od samego początku istnienia przyciąga wielu pasjonatów i z roku na rok staje się coraz większych i ważniejszych wydarzeniem.

Industriada to niezwykłe święto promujące Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W 26 miejscowościach w całym regionie znajdują się 42 obiekty związane z górnictwem (węgla i srebra), hutnictwem, energetyką, kolejnictwem, łącznością, włókiennictwem, ceramiką, produkcją wody oraz przemysłem spożywczym.

Jednak Industriada to nie jest zwykłe oglądanie zabytków w muzeum. To prawdziwy festiwal, który przyciąga uwagę mieszkańców regionu. W 2010 roku, gdy miała miejsce pierwsza edycja wydarzenia, wzięło w niej udział prawie 30 tys. osób. Podczas ostatniej imprezy z kolei, pojawiło się na niej już ponad 100 tys. uczestników.

Zobaczcie koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera