Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 3:1. Czwarta porażka jastrzębian w PlusLidze

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn fot. Lucyna Nenow
W rozegranym w środę 21 grudnia meczu 17. kolejki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Jastrzębskiego Węgla 3:1. Dla siatkarzy z Jastrzębia była to czwarta ligowa porażka w tym sezonie, natomiast akademicy wygrali piąte spotkanie z rzędu.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla tylko na kilka dni wrócili na fotel lidera PlusLigi. Po sobotniej wygranej w śląskich derbach z GKS Katowice jastrzębianie pojechali do Iławy i w środę przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn w najciekawszym spotkaniu 17 kolejki.

Porażka oznacza, że zawodnicy trenera Marcelo Mendeza nie spędzą świąt na czele tabeli, bo na razie dwa punkty więcej od nich ma Aluron CMC Warta Zawiercie, a wyprzedzić ich może jeszcze Asseco Resovia, które swoje spotkanie rozegra w piątek.

Zespół Indykpolu AZS wyraźnie złapał wiatr w żagle i coraz bardziej się rozpędza. Zwycięstwo nad Jastrzębskim Węglem było piątą z rzędu wygraną olsztynian w lidze, a zawodnicy trenera Javiera Webera awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Początek pierwszego seta był wyrównany, ale od stanu 4:4 siatkarze z Olsztyna przy zagrywkach Mateusza Poręby zdobyli pięć punktów z rzędu i odskoczyli od rywali. Później ich przewaga wzrosła do dziewięciu "oczek". Ostatecznie pewnie wygrali tę partię 25:19, a ostatni punkt zdobyli po błędzie na zagrywce Dawida Dryji.

Drugi set zaczął się od prowadzenia Jastrzębskiego Węgla 6:4. Wyrównana walka trwała do stanu 7:7. Później grający w Iławie w roli gospodarza olsztynianie wrzucili wyższy bieg i za sprawą Karola Butryna odjechali przeciwnikom na 15:10 i utrzymali ten bezpieczny dystans do końca. Partię zakończył autowy atak Tomasza Fornala.

Goście przebudzili się w trzecim secie zdając sobie sprawę, że widmo porażki zagląda im w oczy. Przy stanie 14:14 zdobyli cztery punkty z rzędu i nie dali sobie już wydrzeć tej przewagi. Ostatni punkt jastrzębianie zdobyli po tym jak Jan Hadrava skutecznie obił blok Taylora Averilla.

Jastrzębski Węgiel poszedł za ciosem i czwarty set zaczął od prowadzenia 4:1. AZS szybko odrobił jednak straty wyrównując na 9:9. Olsztynianie powoli zaczęli przejmować inicjatywę na boisku i odskoczyli na 20:17. Końcówka była bardzo zacięta. Jastrzębianie mieli dwa setbole, ale wojnę nerwów ostatecznie wygrali gospodarze i zwyciężyli w tej partii na przewagi 29:27, a w całym spotkaniu 3:1

Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 29:27)