DziennikZachodni.pl - wiadomości Śląsk, wiadomości ze Śląska

Uwaga kierowcy! Wkrótce ruszy przebudowa alei Jana Pawła II w Żorach

Informacje drogowe w woj. śląskim. Utrudnienia na DK86, DTŚ, A4, DK1, A1. Wypadki, remonty, korki RAPORT Z DRÓG 24/7

Uwaga kierowcy! Wkrótce ruszy przebudowa alei Jana Pawła II. Koszt inwestycji to 2,4 mln zł

Z końcem września powinna rozpocząć się przebudowa alei Jana Pawła II, na odcinku od skrzyżowania z ul. Towarową do skrzyżowania z al. Zjednoczonej Europy. Roboty mają zakończyć się z końcem listopada. W związku z tym przez dwa miesiące kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. - Z uwagi na termin zamknięte będą poszczególne odcinki i organizowane objazdy – informują żorscy urzędnicy. Będziemy o tym informować!

Jaki zakres prac obejmie przebudowa?

- Inwestycja jest potrzebna z uwagi na zły stan techniczny drogi. Wymienione zostaną krawężniki, zostanie sfrezowana stara nawierzchnia i ułożona nowa, zostaną też wykonane dwie zatoki autobusowe - przy ul. Spółdzielczej i Bajerówka. Wyremontowany zostanie także stary chodnik od strony os. Sikorskiego, odnowiona zostanie organizacja ruchu – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Koszty inwestycji to ok. 2,4 mln zł, z czego 1,7 mln zł wynosi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

  • https://dziennikzachodni.pl/informacje-drogowe-w-woj-slaskim-utrudnienia-na-dk86-dts-a4-dk1-a1-wypadki-remonty-korki-raport-z-drog-247-17-92019/rz/c4-14063207/rw/219863