Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza na dyskusję „Kariera Edwarda Gierka". O Gierku opowie Mirosław Szumiło

Paweł Ćwikliński
Paweł Ćwikliński
Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych okresem władzy Edwarda Gierka na wyjątkowe spotkanie autorskie połączone z dyskusją. Już w następnym tygodniu Mirosław Szumiło, autor książki „Gierek. Droga do władzy", porozmawia z historykami IPN. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

„Gierek. Droga do władzy". IPN szykuje spotkanie autorskie

Czasy rządów Edwarda Gierka i ścieżka, jaką musiał przebyć do czasu objęcia stanowiska I sekretarza KC PZPR, doczekały się obszernej analizy w postaci książki „Gierek. Droga do władzy". Treść dobrze ocenianej pozycji autorstwa Mirosława Szumiło zostanie szerzej omówiona podczas spotkania autorskiego, na które Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych. Jest on nie tylko częścią promocji książki, ale także okazją do lepszego zapoznania się z jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci czasów PRL-u.

Spotkanie w formie dyskusji odbędzie się 18 maja o godzinie 15:00 w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN w Katowicach im. Henryka Sławika. Poprowadzi je dr hab. Adam Dziuba (Oddziałowe Biuro Badań Historycznych w Katowicach). Wstęp jest wolny.

Z Mirosławem Szumiło porozmawiają historycy OBBH IPN, dr Tomasz Kurpierz i dr Bogusław Tracz.

Plakat spotkania „Kariera Edwarda Gierka".
Plakat spotkania „Kariera Edwarda Gierka". mat. pras.

Eksperci o książce Mirosława Szumiło

- Autor wyczerpująco opisał i przeanalizował drogę bohatera swojej książki do najwyższej funkcji w państwie, przybliżył jego stosunki rodzinne, środowiska w jakich wyrastał, zmienne warunki w których przyszło Gierkowi żyć i działać, początki politycznej kariery i jej przebieg, tworząc dzieło interesujące i pełne […]. Książka stanowi wybitne osiągnięcie Autora i jego trwały wkład w badania naukowe nad systemem komunistycznym w Polsce - powiedział dr hab. Adam Dziuba.

Równie pozytywnie o publikacji wypowiedział się dr hab. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

- [...] Autor przeprowadził rozległą i szczegółową kwerendę. Mimo zgromadzenia ogromnej liczby biograficznych szczegółów, dobrze poradził sobie z ich selekcją, analizą i opisem, nie zanudzając czytelnika ich nadmiarem. Chciałbym to podkreślić, bo udało mu się połączyć solidny warsztat naukowy z atrakcyjnym stylem, co w polskim środowisku historycznym wciąż pozostaje rzadkością.

Nie przeocz

Zobacz także

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie