Iowa Super Soccer z Mysłowic podbija Chiny [WIDEO]

  Iowa Super Soccer z Mysłowic podbija Chiny [WIDEO]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Muzyka Iowa Super Soccer inspirowana jest głównie amerykańską sceną niezależną

  Muzyka Iowa Super Soccer inspirowana jest głównie amerykańską sceną niezależną ©Fot. Mat. prasowe, brzozow.org.pl

  Na kulturalne zmysły Chińczyków działa już nie tylko Fryderyk Chopin i Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze", który w 1953 roku wybrał się do Chin na dwumiesięczną trasę.
  Muzyka Iowa Super Soccer inspirowana jest głównie amerykańską sceną niezależną

  Muzyka Iowa Super Soccer inspirowana jest głównie amerykańską sceną niezależną ©Fot. Mat. prasowe, brzozow.org.pl

  Polscy artyści coraz częściej koncertują w Azji. W tym tygodniu na podbój Chin wyrusza nasz śląski zespół Iowa Super Soccer. Pochodząca z Mysłowic grupa zagra w Azji kilka koncertów. Pierwszy będzie w najbliższą środę (22.09) w Pekinie, ostatni 4 października w Lijiang City.

  67 mln będzie miał w Chinach nakład nowego albumu discopolowego zespołu Bayer Full. Płyta ma się ukazać w październiku tego roku

  - Wszystko zaczęło się od maila od naszego przyjaciela Maćka Koterby, który od 9 lat mieszka w Chinach. Zaprosił nas na Snow Mountain Music Festival w Lijiang City, przy którym będzie organizował Święto Radości - mówi Michał Skrzydło.  Snow Mountain Music Festival, nazywany "Chińskim Woodstockiem", jest jednym z największych festiwali w tym kraju. Wśród organizatorów imprezy jest chińska legenda muzyki rockowej - Cui Jian.

  - Myślę, że kontakty, które pozyskamy, w przyszłości się przydadzą. Mamy zaplanowane spotkanie z Laurentem Jeanneau, właścicielem wytwórni Kink Gong Records - dodaje Skrzydło.

  Chińska trasa Iowa Super Soccer dofinansowana została ze środków Instytutu Adama Mickiewicza.
  - Zapłaciliśmy 14 tys. zł za 7 biletów lotniczych w ramach jednego z trzech projektów grantowych "Kultura polska na świecie". Wspiera udział polskich artystów i twórców w projektach międzynarodowych - mówi Magdalena Mich z Instytutu Adama Mickiewicza.

  W Chinach popularność zdobyła już discopolowa grupa Bayer Full oraz rockowy zespół Roan, który od 2006 roku zagrał tam 4 trasy koncertowe. Obie grupy zdecydowały się wydać w Azji swoje albumy.

  Chiny chciały  Sławomir Świerzyński, Bayer Full
  Zostawiamy płyty w hotelach, w różnych częściach świata, tam gdzie gramy. W ubiegłym roku odezwali się agenci z Chin, proponując, abyśmy zaśpiewali nasze piosenki po chińsku. Musieliśmy się nauczyć wymowy chińskiej, dogadać z chińskimi autorami tekstów, by przetłumaczyli nasze. Pierwsze koncerty zostały świetnie odebrane, choć jest większa powściągliwość, wynikająca z obyczajowości.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo