Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

IPN Katowice zaprasza: Promocja książki „Życie religijne wygnańców polskich w Związku Sowieckim w latach 1939–1945 na podstawie wspomnień”

materiały IPN
IPN Katowice zaprasza na promocję książki dr Joanny Pakuzy „Życie religijne wygnańców polskich w Związku Sowieckim w latach 1939–1945 na podstawie wspomnień”. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018 r., o godz. 17.00, w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. H. Sławika, przy ul. św. Jana 10 (3 piętro).

IPN Katowice zaprasza na nowy cykl historyczny „Przystanek Niepodległość” w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. H. Sławika. Spotkania, popularyzujące wiedzę na temat wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem w 1918 r. przez Polskę niepodległości, organizowane będą przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach. 19 kwietnia 2018 w ramach spotkania odbędzie się promocja książki dr Joanny Pakuzy „Życie religijne wygnańców polskich w Związku Sowieckim w latach 1939-1945 na podstawie wspomnień“.

Kolejne spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018 r., o godz. 17.00, w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. H. Sławika, przy ul. św. Jana 10 (3 piętro). W ramach spotkania odbędzie się promocja książki dr Joanny Pakuzy „Życie religijne wygnańców polskich w Związku Sowieckim w latach 1939-1945 na podstawie wspomnień“.

Bez wątpienia praca ważna, potrzebna i dobrze skonstruowana. Bardzo interesująco podkreślony jest w niej personalny, osobisty, jednostkowy, indywidualny i niepowtarzalny (tak wiele przywołanych cech z pełną świadomością, by dowartościować tę specyfikę) aspekt przeżyć religijnych, ale też ich wymiar wspólnotowy, społeczny. Szczególnego charakteru dodaje temu studium fakt, że Autorka, jako teolog, opatrzyła analizowane teksty wspomnień refleksją teologiczną, starając się wyeksponować ich głębszy sens. Studium łączy w sobie zarówno informacje historyczne, interesujące teksty wspomnień wygnańców, jak i duchowy namysł nad całością badanej literatury źródłowej.

(z recenzji prof. Jana Wiesława Wysockiego)

Wydawcą książki jest Fundacja Centrum Badań nad Historią Kościoła (2018).

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Muzycy z Wiednia zagrali dla pacjentów z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!