Jadowite pająki opanowały Europę Centralną [ZDJĘCIA]

Materiał informacyjny "ARANEUS"
Udostępnij:
Ptaszniki, skorpiony i inne egzotyczne zwierzęta zagościły ponownie w Europie Centralnej w Gliwicach. Poznaj egzotyczny świat, zobacz z bliska rzadkie i kolorowe gatunki, a nawet potrzymaj niegroźnego ptasznika na ręce!

Wystawa pająków i skorpionów zachwyca bogactwem gatunków. W specjalnie wydzielonej sali w galerii zobaczyć można ponad 50 zwierząt ze wszystkich kontynentów m.in słynną czarną wdowę, jedne z największych żyjących na świecie ptaszników czy świecące w świetle UV skorpiony.

„Czy wszystkie pająki są jadowite?”, „Jak pokonać arachnofobię?” oraz „jakie najciekawsze pająki żyją w Polsce?” – tego wszystkie dowiecie się na wystawie.

Dedykowani eksperci o każdej pełnej godzinie przeprowadzą (bez żadnych dodatkowych opłat), prelekcję dla odwiedzających odpowiadając na wszystkie pytania, podczas której śmiałkowie będą mogli potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce.

Całość ekspozycji uzupełniają plansze edukacyjne, gry interaktywne, filmy oraz wyjątkowe plansze do zdjęć. Pomogą zrozumieć fascynujący świat bezkręgowców, przełamać fobię oraz nauczą ciekawostek. Wystawa została przystosowana do potrzeb wszystkich grup wiekowych.

„Jest nam niezmiernie miło, że po trzech miesiącach lockdownu mogliśmy wrócić do Gliwic z zachowaniem wszelkich obecnych norm sanitarnych” - mówi Maciej Kuta, organizator wystawy.

Wszystkie zwierzęta zostały umieszczone w bezpiecznych szklanych terrariach. Można je fotografować i filmować.

Wystawa czynna jest codziennie (także w niedziele niehandlowe) w godz. 10-20 pon.-sb. oraz 10-19 nd.

Bilety do nabycia na kasie wystawy (akceptujemy płatność kartą) oraz na stronie organizatora: https://www.wystawapajakow.pl/.

Więcej informacji na wydarzeniu facebook: https://www.facebook.com/events/1033203213842300.

W celu uzyskania aktualnych informacji zachęcamy do polubienia strony organizatora: https://www.facebook.com/wystawapajakow/.