Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 [ZDJĘCIA]

Redakcja
arc dz
W meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała Górnika Zabrze 2:1. Autorem obu bramek dla Jagi był Tomasz Frankowski.

W meczu bez większej stawki nie było większych emocji. Przez całą pierwszą połowę zdecydowanie przeważała Jagiellonia. Najlepszy strzelec zespołu Tomasz Frankowski, który wrócił do gry po kontuzji, już w czwartej min. mógł zdobyć prowadzenie, sprytnie próbując przelobować bramkarza Górnika, ale piłka przeszła minimalnie nad bramką.

W 12. min. szybkiego skrzydłowego Jagiellonii Macieja Makuszewskiego sfaulował za polem karnym Łukasz Skorupski. Sędzia uznał, że wystarczy żółta kartka, a kontuzjowany w tej akcji pomocnik Jagiellonii musiał opuścić boisko.

Jagiellonia miała przewagę w grze, ale pierwszą bramkę zdobyła w 28. min. po rzucie rożnym. Piłkę głową uderzył Thiago Cionek, Frankowski odbił ją piętą, co Skorupski zdołał zbić na poprzeczkę, dobitka głową Tomasza Porębskiego trafiła w słupek, a akcję mocnym strzałem pod poprzeczkę zakończył - niezawodny w takich sytuacjach - Frankowski.

Goście mogli wyrównać w 34. min., ale Grzegorz Sandomierski obronił strzał Nakoulmy z pola karnego.

W drugiej połowie także nie było większych emocji i lepszej gry. W 57. min. Frankowski zdobył swego drugiego gola - z lewej strony dośrodkował Luka Pejovic, a "Franek" doskonale uderzył kozłującą piłkę głową. Dwie minuty później powinno być 3:0, ale Frankowski z kilku metrów nie zdołał pokonać Skorupskiego. Jego płaski strzał obronił bramkarz Górnika.

Zabrzanie dopiero wtedy ożywili się i śmielej zaatakowali gospodarzy. W 61. min. po składnej akcji całego zespołu Michał Pazdan strzelił z dystansu w poprzeczkę. W 80. min. Arkadiusz Milik świetnie wykorzystał dośrodkowanie Mariusza Magiery i strzałem głową zdobył gola kontaktowego. W tym fragmencie meczu Jagiellonia już praktycznie nie atakowała, tylko starała się utrzymać korzystny wynik.

Bramka: 1:0 Tomasz Frankowski (28), 2:0 Tomasz Frankowski (57), 2:1 Arkadiusz Milik (80)

Żółte kartki: Górnik - Łukasz Skorupski, Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa) Widzów: 3950. PAP