Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:0 ZDJĘCIA, WYNIK Częstochowianie koronowali Legię na mistrza

W meczu Jagiellonii z Rakowem nie brakowało kontrowersji  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W meczu Jagiellonii z Rakowem nie brakowało kontrowersji Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok zremisowała z Rakowem Częstochowa w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie zostało rozegrane awansem, bo w niedzielę częstochowian czeka występ w finale Fortuna Pucharu Polski. Częstochowianie nie wygrywając w Białymstoku koronowali na mistrza Polski Legię. Warszawianie na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają bowiem 9 pkt przewagi nad Rakowem oraz Pogonią i lepszy bilans bezpośrednich spotkań z tymi drużynami. Zobaczcie zdjęcia z meczu Jagiellonia - Raków.

Jagiellonia - Raków 0:0. Częstochowianie koronowali Legię

Kibice nie mogli obejrzeć na żywo meczu w Białymstoku, bo na trybuny będą mogli wejść podczas dopiero 15 maja, a więc podczas ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy. Fani mają czego żałować, bo spotkanie Jagiellonii z Rakowem w I połowie było bardzo ciekawym widowiskiem.

Trener Marek Papszun postanowił nie oszczędzać swoich najlepszych zawodników przed niedzielnym finałem PP i wystawił do gry najsilniejszy skład. Częstochowianie szybko osiągnęli przewagę i już do przerwy mogli strzelić kilka goli.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU JAGIELLONIA - RAKÓW

Najpierw jednak Vladsilavs Gutkovskis 2 m przed bramką nie sięgnął piłki po centrze Ivi Lopeza, później podanie Frana Tudora do stojącego przed pustą bramką Łotysza w ostatmiej chwili wybił Tomas Prikryl, wreszcie wielką klasą błysnął bramkarz Jagi Pavels Steinbors, który odbił piłkę po uderzeniu Chorwata i rykoszecie oraz dobitkę z 5 m Jarosława Jacha. Tudor strzelał jeszcze z dystansu, ale pomylił się o centymetry.

Gospodarze też nie byli statystami na boisku. Zaraz po rozpoczęciu gry Jesus Imaz groźnie strzelał głową, ale Dominik Holec nie dał się zaskoczyć. W 42 minucie sędzia Bartosz Frankowski podyktował jedenastkę dla Jagiellonii po tym jak Jach kopnął w nogę Imaza. Kontakt w polu karnym faktycznie był, ale Hiszpan upadł dopiero po zrobieniu kolejnego kroku, w dodatku bardzo nienaturalnie, więc po kilkukrotnym obejrzeniu powtórki tej akcji arbiter anulował swoją decyzję.

Po zmianie stron tempo gry spadło. Raków dalej miał przewagę, ale pojedynki sam na sam z Xavierem Dziekońskim, który zastąpił w bramce Jagi kontuzjowanego Steinborsa, przegrali Andrzej Niewulis i Marcin Cebula.

Jagiellonia przerwała serię pięciu zwycięstw Rakowa. Remis w Białymstoku sprawił, że na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek tytuł mistrzowski zapewniła sobie Legia. Kwestia drugiego miejsca rozstrzygnie się pewnie w ostatnim meczu w Szczecinie, w którym Pogoń zagra z Rakowem. Na razie obie drużyny mają po 50 pkt.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:0