Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli EastNews
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Bournemouth – Middlesbrough (4:0).

Łukasz Fabiański (Swansea) – Również czyste konto zachował Łukasz Fabiański. Swansea wygrała u siebie ze Stoke City 2:0.

Kamil Grosicki (Hull City) – Kamil Grosicki zanotował asystę w meczu Hull City – Watford (2:0). Reprezentant Polski zszedł z boiska w 90. minucie meczu.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe z Rotherhamem 0:1. Bartosz Białkowski cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na wyjeździe z Aston Villa 0:1. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Krystian Bielik (Birmingham) – Krystian Bielik cały mecz spędził na ławce Birmingham.

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek cały mecz Brentford – QPR (3:1) spędził na ławce gości.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – 74 minuty Łukasza Teodorczyka w meczu Anderlecht – Club Brugge (2:0). „Teo” w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris zremisował u siebie z Neą Salamis 1:1. Tomasz Wełna rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Patryk Procek (Achnas) – 22-letni bramkarz rozegrał pełne 90 minut w meczu Achnas – Karmiotissa (1:1).

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF wygrało na wyjeździe z Nordsjaelland 1:0. Kamil Wilczek przebywał na boisku przez 79 minut.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Asysta Kamila Glika w meczu Olympique Lyon - AS Monaco (1:2). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach lidera francuskiej ekstraklasy.

Maciej Rybus (Lyon) – 90 minut w barwach OL rozegrał Maciej Rybus.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało u siebie z Bastią 2:0. Igor Lewczuk rozegrał 45 minut. Polak w 25. minucie został ukarany żółtą kartką.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Nantes wygrało na wyjeździe z Caen 2:0. Mariusz Stępiński wszedł na boisko w 90. minucie meczu.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo przegrało na wyjeździe z Realem Sociedad 0:1. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gości.

[u]Segunda Division:[/u]

Paweł Kieszek (Cordoba) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Mallorca – Cordoba. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie, a w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką za grę na czas.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Twente Enschede przegrało na wyjeździe z AZ Alkmaar 1:2. Mateusz Klich zanotował asystę przy golu Andersena. Polak rozegrał pełne 90 minut w barwach gości.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało u siebie z Excelsiorem Rotterdam 0:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut. Defensor w 68. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap wygrało na wyjeździe z Almere 2:1. Piotr Parzyszek spędził na boisku pełne 90 minut.

Filip Bednarek (De Graafschap) – 90 minut w bramce Graafschap rozegrał Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Fortuna Sittard) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Den Bosch – Fortuna Sittard. Adrian Purzycki cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht zremisowało na własnym obiekcie z Jong PSV 2:2. Mikołaj Smyłek cały mecz spędził na ławce MVV.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata wygrało na wyjeździe z Kashimą 3:0. Krzysztof Kamiński zszedł z boiska w 20. minucie.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium dość niespodziewanie zremisował na własnym obiekcie z FSV Mainz 2:2. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera niemieckiej ekstraklasy. Bayern ma 8 punktów przewagi nad Lipskiem.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 3:2. Łukasz Piszczek całe spotkanie spędził na ławce BVB. Podopieczni Thomasa Tuchela zajmują obecnie 3. Miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 56 punktów.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z Kolonią 1:1. Eugen Polanski cały mecz spędził na ławce gości. Po 30 kolejkach Hoffenheim zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Herthą BSC 0:1. Jakub Błaszczykowski rozegrał pełne 90 minut w zespole „Wilków”.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg wygrał u siebie z Bayerem Leverkusen 2:1. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Adam Bodzek (Fortuna) – Adam Bodzek otrzymał czerwoną kartkę w meczu Fortuna Dusseldorf – Sankt Pauli (1:3). Polak w 66. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Waldemar Sobota rozegrał pełne 90 minut w barwach Sankt Pauli w starciu z Fortuną.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover zremisował na wyjeździe z Erzgebirge Aue 2:2. Artur Sobiech wszedł na plac gry w 80. minucie spotkania.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało u siebie z TSV 1860 Monachium 1:0. Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 87. minucie meczu.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Gol Jakuba Koseckiego w meczu Sandhausen – Karlsruher (4:0). „Kosa” wszedł na boisko w 64. minucie, a na listę strzelców wpisał się w ostatniej minucie spotkania.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik pojawił się na placu gry w 80. minucie, zmieniając Kulovitsa.

Oskar Zawada (Karlsruher) – Oskar Zawada spotkanie przeciwko Sandhausen rozpoczął na ławce gości, a na boisko wszedł w 73. minucie meczu.

Norwegia:

Tippeligaen:

Radosław Janukiewicz (Stromsgodset) – Czyste konto Radosława Janukiewicza w meczu Stromsgodset – Sandefjord. Gospodarze wygrali 1:0.

Piotr Leciejewski (Brann) – Czyste konto zachował również Piotr Leciejewski, a Brann wygrało na wyjeździe z Lillestrom 2:0.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut Janusza Gola w meczu Lokomotiv Moskwa – Amkar Perm. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Amkar zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Adrian Cieślewicz strzelił gola w meczu Bala Town – TNS (4:6). Polak rozegrał całe spotkanie w zespole Mistrza Walii.

Włochy:

Serie A:

Arkadiusz Milik (Napoli) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Sassuolo – SSC Napoli (2:2). Napastnik Napoli wszedł na boisko w 81. minucie i już trzy minuty później umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński wszedł na boisko w meczu z Sassuolo w 69. Minucie, zastępując na placu gry Allana. Napoli zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Obroniony rzut karny przez Łukasza Skorupskiego w meczu AC Milan – Empoli (1:2).

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała u siebie z Interem Mediolan 5:4. Szalone spotkanie Bartłomiej Drągowski obserwował z ławki rezerwowej gospodarzy.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało wyjazdowe spotkanie z Lazio Rzym 2:6. Thiago Cionek całe spotkanie spędził na ławce gości.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio przegrało na wyjeździe z Udinese 1:2. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Sampdoria Genua przegrała na własnym obiekcie z Crotone 1:2. Bartosz Bereszyński rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara w piątek przegrała u siebie z Perugią 0:1. Tomasz Kupisz cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Ascoli i Brescią. Błażej Augustyn całe spotkanie spędził na ławce Ascoli.

Igor Łasicki (Carpi) – Carpi przegrało wyjazdowe spotkanie z Cittadellą 1:4. Igor Łasicki całe spotkanie spędził na ławce gości.

[u]Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:[/u]

Pescara – AS Roma (Wojciech Szczęsny)
Stuttgart (Marcin Kamiński) – Union Berlin
Sanliurfaspor – Gaziantep (Adam Stachowiak)