Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak reagować na przemoc? Fundacja Pozytywnych Zmian proponuje WenDo, bajkę i spektakl

JAK
Edukacja antyprzemocowa to najskuteczniejsza metoda przeciwdziałania przemocy. Asertywna obrona swoich granic, szanowanie granic innych ludzi i ich różnorodności, uwrażliwienie na przemoc we własnym otoczeniu – te umiejętności można i trzeba trenować w każdym wieku. Dlatego Fundacja Pozytywnych Zmian zaprasza na bezpłatne warsztaty WenDo dla dziewczyn, warsztaty dla nauczycielek oraz osób pracujących z młodzieżą i spektakl w formie bajki profilaktycznej dla najmłodszych. Jednym z miast, w których będą realizowane działania jest Bielsko-Biała.

WenDo czyli droga kobiet

Jak poinformowała Anna Chęć z Fundacji Pozytywnych ZMian, metoda WenDo uczy, jak w każdej sytuacji - w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Wzmacnia poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości oraz rozwija umiejętność spójnej komunikacji. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu. Uczy obrony własnych granic oraz szanowania granic innych ludzi.

Na dwudniowy warsztat WenDo, który odbędzie się 21-22 października 2017 r. fundacja zaprasza dziewczyny w wieku 14-18 lat. Szczegóły i zapisy: www.pozytywnezmiany.org/aktualności/2017/10/02/szanuję,-bezpieczeństwo-buduję-bezpłatne-warsztaty-wendo-w-czterech-miastach/

„Żabia sprawa” – bajka profilaktyczna

- Bajki i baśnie od zawsze pomagały wyjaśniać reguły rządzące światem i służyły przekazywaniu określonych wartości. Funkcjonowały również jako wzór zachowań czy przestroga. Fundacja Pozytywnych Zmian wraz z Art. 207 – Artystyczną Grupą Antyprzemocową przygotowała spektakl „Żabia sprawa” - stwierdziła Anna Chęć. I dodała, że tematem przewodnim jest kwestia granic osobistych, czyli umiejętność asertywnego stawiania i komunikowania własnych granic oraz szanowania cudzego zdania, odrębności i inności. Tego typu działania są bardzo potrzebne zwłaszcza teraz, gdy codziennie słyszymy o przypadkach przemocy skierowanej do osób w jakikolwiek sposób odróżniających się od innych.

Spektakl miał swoją premierę 7 października w Zawierciu, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i zaangażował młodą publiczność, która żywo reagowała na wszystko, co działo się na scenie. Dedykowany jest niedawno zmarłej pisarce i bajkoterapeutce – Annie Kaszubskiej. Bajkę będzie można zobaczyć (przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-10 lat) 18 listopada o godz. 11.00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Warsztaty dla eduktorek/edukatorów

Szkolenie wprowadzające z zakresu przeciwdziałania przemocy ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży jest skierowane do nauczycielek, nauczycieli oraz osób, które pracują z dziećmi i młodzieżą w placówkach wychowawczych i edukacyjnych, szkołach, domach kultury, organizacjach pozarządowych, projektach, świetlicach itp. W ramach jednodniowego warsztatu odbędzie się blok poświęcony przemocy w domu, cyberprzemocy oraz spotkanie ze specjalistką/tą z Zespołu Interdyscyplinarnego.

Na warsztat w Bielsku-Białej organizatorzy zapraszają 11 listopada 2017 r. Szczegóły i formularze zapisów: www.pozytywnezmiany.org/aktualności/2017/10/04/jak-reagować-na-przemoc-warsztaty-dla-edukatorek-i-edukatorów

Fundacja Pozytywnych Zmian działa od 2012 roku. Zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet, działaniami profilaktycznymi i edukacyjnymi oraz monitoringiem instytucji publicznych pod kątem pomocy osobom doświadczającym przemocy.

POLECAMY:

Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II

Czy dostałbys się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Ile zarabiają prostytutki na Śląsku i za co RAPORT

tyDZień Magazyn Informacyjny DZiennika Zachodniego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!