Jak szukać dobrych ofert last minute?

  Jak szukać dobrych ofert last minute?

  Materiał informacyjny

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jak szukać dobrych ofert last minute?
  Dla marzących o podróżach, którzy mają ograniczone fundusze - idealnym rozwiązaniem są oferty last minute. Wycieczki last minute, to nic innego, jak wyjazdy o znacznie obniżonej cenie (przeceny często sięgają nawet 70%) - które są jednak pełnowartościowym produktem.
  Jak szukać dobrych ofert last minute?
  Oferty last minute pojawiają się na kilka bądź kilkanaście dni przed wylotem (zobacz przykładowe oferty z cenami tutaj: http://www.fostertravel.pl/last-minute). Sytuacja taka zdarza się, gdy biuro podróży nie sprzeda wszystkich swoich miejsc bądź, gdy ktoś zrezygnuje w ostatniej chwili z wyjazdu.

  Ważne! Warunki podróżowania przy zakupie tego rodzaju oferty, nie różnią się niczym od typowych ofert katalogowych.

  Poniżej krótki przewodnik, jak szukać okazyjnych ofert wycieczek last minute.

  1.Okazyjne terminy

  Wycieczek last minute można poszukiwać przez okrągły rok. Ważne! Największe obniżki cen są w okresie od maja (po majowym weekendzie) do połowy czerwca. W wyżej wymienionych miesiącach można znaleźć oferty wycieczek (m. in. na greckie wysypy Rodos, Kreta). Jak i w inne miejsca (m.in. Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja).

  Miłośnicy egzotycznych wojaży powinni poszukiwać ofert wyjazdów w okresie od początku roku do marca - można natrafić wtedy na atrakcyjne zakątki (m.in. Kenia, Dominikana, Chiny).

  Dobrą porą na szukanie tanich okazji jest czas przed świętami Bożego Narodzenia oraz okres tuż po Nowym Roku. Wysyp ofert w tych terminach wiąże się z tym, że wiele osób nie może pozwolić sobie na to, aby wrócić z wakacji na chwilę przed Wigilią, a samoloty są opłacone. Popularnym kierunkiem jest m.in. Cypr.

  2.Obserwuj oferty last minute przez internet

  Wiele biur podróży ma swoje wyznaczone godziny, w których szykuje największe obniżki cenowe - organizują np. „szalone środy”, robią upusty cenowe w weekend lub po godzinie 22 - ej. Chcąc znaleźć jak najlepszą okazję, należy na bieżąco śledzić oferty biur podróży przez internet.

  3.Wyczucie czasu

  Należy pamiętać, że nie jest regułą, iż dana wycieczka jest najtańsza na dzień przed wyjazdem. Obniżki cen podyktowane są podażą i popytem. Bardzo często zdarza się, że cena na tydzień przed wylotem jest niższa, aniżeli na przykład na dwa dni wcześniej. W tym przypadku trzeba postawić na wyczucie i zdecydować, czy kupić bilet teraz czy poczekać jeszcze trochę (licząc na większy upust).

  4.Ceny last minute
  Ceny last minute dyktują takie czynniki jak: kierunek, termin wyjazdu, a także to jak bardzo organizatorowi zależy na sprzedaniu miejsc.

  Ważne! Obniżki mogą sięgać nawet 70%.

  5.Polowanie na okazyjne, przecenione oferty

  Ofert wycieczek last minute należy szukać w biurach podróży, internecie oraz na lotnisku. Chcąc skorzystać z najlepszych okazji, powinno się mieć możliwość podjęcia szybkiej decyzji (często wyjątkowe oferty pojawiają się na dzień bądź też w dniu wylotu).

  Prawa kupującego wycieczkę last minute są takie same jak kupującego ofertę z cennika. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy rezerwuje się ofertę nazywaną traf bądź ruletka (są to z reguły wyjątkowo atrakcyjne cenowo propozycje, których minusem jest to, iż w umowie określony jest jedynie minimalny standard hotelu i region. Konkretny hotel zostaje przydzielony dopiero po dotarciu na miejsce). Pozostałe prawa klienta muszą być respektowane przez biuro podróży, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wycieczek kupowanych w promocji first minute.

  Ważne! Przy szukaniu okazyjnych ofert wycieczek last minute, najważniejsza jest cierpliwość. Wcześniej czy później uda się upolować świetną okazję.
  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  DZ poleca

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Wolontariusze przygotowują paczki dla seniorów w Tychach.

  Wolontariusze przygotowują paczki dla seniorów w Tychach.

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”