Jak wygląda nieotwarta część Szpitalnego Oddziału...

  Jak wygląda nieotwarta część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Parkitce? Sprawdziliśmy ZDJĘCIA

  PC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak wygląda jeszcze nieotwarty Szpitalny Oddział Ratunkowy na Parkitce
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Ciastek

  Prezentujemy zdjęcia z nowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce, a dokładnie z niedawno ukończonej sali operacyjnej. Zobaczcie, jak ona wygląda jeszcze przed oddaniem do użytku.
  Gdy całość przedsięwzięcia zostanie zakończona, to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie stanie się drugim w województwie śląskim Centrum Urazowym, którego zadaniem będzie wielospecjalistyczna pomoc medyczna udzielana m.in. ofiarom zdarzeń komunikacyjnych w obrębie tzw. subregionu północnego województwa śląskiego. Już teraz każdego dnia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wsparcie specjalistów z zakresu medycyny ratunkowej uzyskuje nawet dwieście osób, rocznie przyjmowanych jest niemal 60 tysięcy chorych.

  Zobacz zdjęcia:

  Zobacz galerię

  Finalnie personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będzie dysponował najnowocześniejszą salą operacyjną w całej placówce, która została wyposażona między innymi w nowoczesny stół operacyjny z możliwością przeprowadzania skomplikowanych zabiegów wewnątrznaczyniowych czy ortopedycznych. Całość tego przedsięwzięcia to koszt około 10 mln. zł.

  Dyrekcja szpitala zapewnia, że wszystkie prace, zakupy sprzętu i poszukiwania personelu zmierzają do szczęśliwego finału. Nie ma jednak jeszcze ostatecznej daty otwarcia całego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn reporterów DZ  Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »