Jak zdobyć pierwszą pracę? Może z programem POWER?

  Jak zdobyć pierwszą pracę? Może z programem POWER?

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wiele młodych osób ma trudności z wejściem na rynek pracy i znalezieniem zatrudnienia. Warto więc szukać pracy tymczasowej, staży, praktyk czy kursów, dzięki którym zdobędziemy doświadczenie. Młodzi ludzie mogą skorzystać też ze staży w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, które dają szansę na stałą pracę.
  W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), młodzi do 29. roku życia, którzy nie pracują, nie uczą się i nie szkolą, mogą zdobyć niezbędne doświadczenie, którego brak jest dużą barierą w znalezieniu pracy.

  Dzięki programowi POWER młode osoby mogą nabyć konkretne kompetencje, kwalifikacje i umiejętności. W katalogu działań, które przyczyniają się do osiągnięcia tego efektu, znajdują się m.in.: staże, szkolenia, praktyki, przyuczenie do zawodu, przekwalifikowanie, subsydiowane zatrudnienie czy wsparcie mobilności międzysektorowej i geograficznej, m.in.
  poprzez finansowanie kosztów dojazdu lub zapewnienie środków na zasiedlenie. Możliwe jest także uzyskanie wsparcia na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Program jest przeznaczony m.in. dla osób młodych, w tym niepełnosprawnych do 29. roku życia, bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu (tzw. kategoria NEET). W szkoleniach mogą wziąć np. udział studenci studiów zaocznych i wieczorowych.

  Nie wiesz, czy POWER jest dla Ciebie? W zależności od potrzeb możesz otrzymać w projekcie wsparcie m.in. w formie stażu, szkolenia, pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego lub dotacji na założenie własnej firmy. Warto odwiedzić stronę power.wup-katowice.pl i zapoznać się z możliwościami, które daje nam POWER. Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości, zgłoś się do Punktu Kontaktowego EFS w siedzibie WUP w Katowicach przy ul. Kościuszki 30, zapytaj telefonicznie (nr tel.: 32 757 33 11) lub mailowo: efs@wup-katowice.pl.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  doświadczenie

  Jolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Ja pierwszą pracę zaraz po szkole miałam i to na głęboką wodę się rzuciłam bo na rok do Stanów jako opiekunka do dzieci pojechałam z Au Pair in America, to było świetne doświadczenie, genialna...rozwiń całość

  Ja pierwszą pracę zaraz po szkole miałam i to na głęboką wodę się rzuciłam bo na rok do Stanów jako opiekunka do dzieci pojechałam z Au Pair in America, to było świetne doświadczenie, genialna nauka angielskiego i z takim wpisem w CV od razu było mi potem na rynku łatwiej wystartowaćzwiń

  E-publikacje

  Nr 1/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 1/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 2/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 2/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 3/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 3/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 4/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 4/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej