Jak znaleźć dobry apartament w Zakopanem?

  Jak znaleźć dobry apartament w Zakopanem?

  Materiał informacyjny

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jak znaleźć dobry apartament w Zakopanem?
  Jak znaleźć dobry apartament w Zakopanem?
  Urlop w Zakopanem, niezależnie czy w lato, czy zimą, to idealny sposób na odpoczynek dla wielu z nas. Dla wymagających i żądnych wrażeń są niezliczone szlaki górskie i hektary wolnej przestrzeni do swobodnej eksploracji, dla głodnych zwiedzania i podziwiania architektury - piękne miasto z Krupówkami na czele. Jednak jako że znalezienie noclegu tuż przed wyjazdem na wakacje może być problematyczne, lepiej zająć się organizacją z odpowiednim wyprzedzeniem? Jak znaleźć ciekawy apartament w atrakcyjnej cenie, najlepiej w samym centrum Zakopanego? Porównywanie ofert, czytanie opinii i wcześniejsza rezerwacja są kluczem do twojego sukcesu.

  Porównuj wiele ofert na raz
  W Zakopanem, podobnie jak w każdym innym nastawionym na turystykę mieście, hoteli jest wiele. Jak w takim gąszczu ofert znaleźć tę idealną? Odpowiedź jest prosta - musisz porównać ich możliwie jak najwięcej. Aby uprościć sobie zadanie warto jest skorzystać z sytemu rezerwacji online, platformy, na której zbierane są dziesiątki ofert hotelowych dla danego regionu. Korzystanie z jednej strony zdecydowanie skróci czas poszukiwań, a także ułatwi zestawianie ze sobą propozycji różnych hoteli. Niezależnie od tego, czy szukasz apartamentów w Zakopanem bliżej centrum, czy na obrzeżu miasta, porównanie ofert i rezerwacja przez internet jest najprostszym sposobem.

  Innym, równie skutecznym sposobem na znalezienie dobrego noclegu jest wypytanie znajomych. Jeżeli któreś z nich zachwyciło się hotelem, na pewno da ci znać, gdzie warto rozpocząć poszukiwania pokoju. Na podobnej zasadzie działa system komentarzy w systemach rezerwacji online: zestawiając ze sobą wiele opinii jesteśmy w stanie lepiej określić, który obiekt bardziej przypadnie nam do gustu.

  Polowanie na promocje to dobry pomysł
  Dla właściciela najdroższy pokój to taki, w którym nikt się nie zameldował. Mając to na względzie, jeżeli chcesz bardziej zaoszczędzić, możesz poczekać na oferty promocyjne lub spróbować wynegocjować lepszą stawkę w bezpośredniej rozmowie z właścicielem pensjonatu. Portale zbierające oferty często mają również swoje niezależne promocje, dzięki którym możesz zyskać dodatkowe udogodnienia w cenie standardowego pokoju lub zapłacić mniej za dobę. Kupowanie na ostatnią chwilę to jednak sport dla ludzi o silnych nerwach. Może okazać się, że ktoś "sprzątnie" ci atrakcyjną ofertę sprzed nosa i będziesz musiał wymyślić plan awaryjny. Jeżeli jednak nie boisz się ryzyka - warto spróbować.

  Z drugiej strony, dla osób preferujących spokojne organizowanie urlopu, lepszym wyjściem będzie rezerwacja z odpowiednim wyprzedzeniem. Wtedy również możesz liczyć na delikatnie niższe ceny, niż w szczycie sezonu, a także zyskujesz pewność, że hotelowy apartament będzie na ciebie czekać.

  A może wynajem prywatny?
  Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz mieszkać podczas wakacji w hotelu, możesz spróbować wynająć pokój od osoby prywatnej. Czasem ma to swoje plusy, jak na przykład niższa cena czy bardziej kameralne otoczenie. Jeżeli potrzebujesz się wyciszyć lub po prostu mieć dobrą bazę wypadową do wędrówek po górach, warto rozważyć taką opcję. Wybierając ten typ zakwaterowania musisz liczyć się z brakiem pewnych udogodnień typowych dla hotelu - recepcji, usług SPA i basenu, serwowanych posiłków, czasem także darmowego internetu. Nie jest to rozwiązanie dla każdego, jeżeli jednak szukasz głównie odpoczynku wśród gór i na szlaku, pokój wynajęty od osoby prywatnej powinien w pełni zaspokoić twoje potrzeby.

  Zakopane to piękne miasto, a w czasie letniego i zimowego sezonu przyjmuje wielu gości. Z tego względu warto zająć się organizacją urlopu z odpowiednim wyprzedzeniem, nawet jeżeli samo zabukowanie apartamentu planujesz przeprowadzić w ostatniej chwili. Jeżeli dobrze przemyślisz, kiedy i gdzie zarezerwować pokój, możesz dokonać tego za bardzo atrakcyjną cenę.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim