Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak zrobić zdjęcie geotagowane? ARiMR wyjaśnia i wprowadza nową funkcję w aplikacji. Kto musi przesłać zdjęcie pola?

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Sprawnie działająca aplikacja Mobilna ARiMR może ułatwić życie rolnikom i przyspieszyć załatwianie formalności. Została zaktualizowana 2 lutego 2023.
Sprawnie działająca aplikacja Mobilna ARiMR może ułatwić życie rolnikom i przyspieszyć załatwianie formalności. Została zaktualizowana 2 lutego 2023. pixabay.com
W 2023 roku rolnicy będą mogli dostać część dopłat w ramach ekoschematów. Realizację niektórych zobowiązań trzeba będzie udowodnić zdjęciem geotagowanym. Jak je zrobić? Nie tak trudno. ARiMR wprowadziła dodatkową funkcjonalność w swojej aplikacji „Mobilna ARiMR”.

Spis treści

Zdjęcie geotagowane – co to jest?

Zdjęcie geotagowane to takie, które ma wstawione znaczniki z informacją o położeniu danego terenu, w przypadku rolników — danej działki rolnej. Takie zdjęcie zawiera współrzędne geograficzne.

Kto musi robić zdjęcia geotagowane dla ARiMR?

Ekoschematy pojawią się w kampanii płatności bezpośrednich 2023 jako nowość. Rolnik będzie mógł dostać pieniądze za realizację praktyk korzystnych dla środowiska, klimatu i dobrostanu zwierząt.

Przeczytaj więcej na ten temat: Ekoschematy, czyli dopłaty dla rolników od 2023 roku. Minister Kowalczyk: „Zimą trzeba przygotować się do zmian”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała dodatkową funkcjonalność aplikacji Mobilna ARiMR dla rolników, którzy w tegorocznej kampanii dopłat chcą realizować w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” praktyki:

  • „Wymieszanie obornika na gruntach ornych w ciągu 12 godzin od aplikacji”,
  • „Stosowanie płynnych nawozów naturalnych innymi metodami niż rozbryzgowo”.

Kiedy i jak zrobić zdjęcie geotagowane?

Producenci rolni, którzy złożą wniosek o to wsparcie, będzie wymagane potwierdzenie wykonania określonych zabiegów agrotechnicznych. Tym potwierdzeniem będzie zdjęcie geotagowane.

Do tej pory wykonywało się je w odpowiedzi na zlecenie Agencji. Teraz można będzie sfotografować dany obszar i przesłać zdjęcie za pośrednictwem aplikacji przy użyciu polecenia: „Zadanie z własnej inicjatywy”. W ten sposób rolnik udowodni, że zrealizował w wymaganym czasie określoną pracę, np. przyorał obornik w ciągu 12 godzin od jego wywiezienia na pole – wyjaśnia agencja.

Rolniku, pamiętaj o tym, zanim przystąpisz do prac polowych, które prowadzone są przed rozpoczęciem naboru wniosków o przyznanie dopłat za 2023 rok.

Jak zainstalować aplikację Mobilna ARiMR?

Dzięki aplikacji rolnicy mogą przesyłać dokumenty i zdjęcia działek bez konieczności wizyty w biurze ARiMR. Aplikację Mobilna ARiMR można pobrać np. ze sklepu Google Play. Nie jest jeszcze zbyt popularna, do 14 lutego 2023 r. pobrano ją z Google Play ponad 10 tys. razy.

Ważne praktyczne wskazówki:

  • Aplikacja jest przeznaczona na urządzenia z systemem Android w minimalnej wersji 5.0 oraz system iOS w wersji 9.0 lub nowszy.
  • Korzystanie z aplikacji odbywa się w języku polskim.
  • Przeznaczona jest do użytku w orientacji wertykalnej.
  • Do poprawnego działania aplikacji użytkownik musi zezwolić na uruchomienie lokalizacji (w przypadku próśb powiązanych z działkami).
  • Przy logowaniu do aplikacji oraz wysyłce zdjęć wymagane jest połączenie internetowe.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak zrobić zdjęcie geotagowane? ARiMR wyjaśnia i wprowadza nową funkcję w aplikacji. Kto musi przesłać zdjęcie pola? - Strefa Agro