Jaki alarm do domu wybrać, by spać spokojnie podczas urlopu?

Materiał informacyjny DIONE
Lato to czas wyjazdów wakacyjnych. Sporo czasu przebywamy więc poza domem.

W tych chwilach powinniśmy móc zrelaksować się i oderwać od codzienności. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Bardzo wiele osób obawia się bowiem o swój dobytek. To całkowicie zrozumiałe. Podczas naszej nieobecności mieszkaniu zagrażają nie tylko złodzieje, ale również ryzyko pożaru czy zalania.

Jak się przed tym zabezpieczyć? Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest odpowiednio dobrany alarm domowy. Sprawdźmy więc jaki najlepiej sprawdzi się w domowym użytku.

Bezprzewodowe systemy alarmowe

Nie da się ukryć, że alarmy starszego typu, które były często pojedynczymi przewodowymi urządzeniami nie są w stanie zapewnić pełnej ochrony naszego domu. Zazwyczaj działają w ograniczonym obszarze oraz nie współdziałają ze sobą.

Ich minusem była również bardzo kłopotliwa i kosztowna instalacja. Aby wykorzystać taki system konieczne było wykonanie nawiertów w ścianach, w których ukryte zostały kable elektryczne zasilające i łączące ze sobą urządzenia. Zamontowanie takiego systemu oznaczało więc konieczność wykonywania remontu wszystkich pomieszczeń.

Dlatego też, obecnie coraz częściej wykorzystuje się systemy alarmowe, które są zespołem działających wspólnie urządzeń. Wśród nich znajdują się nie tylko czujniki ruchu, ale również detektory dymu, dzięki czemu alarm chroni nas przed każdym rodzajem zagrożenia.

Co ważne, nowoczesny system alarmowy jest najczęściej bezprzewodowy. Dzięki temu czujniki są dyskretniejsze przez co złodziej ma mniejszą szansę by je zlokalizować. Takie alarmy są również znacznie łatwiejsze w montażu.

Z czego składa się system alarmowy i przed czym może ostrzegać?

Nowoczesne systemy alarmowe są bardzo rozbudowane, dzięki czemu są w stanie zapewnić maksymalny poziom ochrony. Wśród elementów systemu alarmowego możemy wymienić nie tylko wspomniane wcześniej czujniki ruchu czy dymu, ale również sygnalizatory i manipulatory a także centralę alarmową, która powiadamia właściciela mieszkania oraz odpowiednie służby lub ochronę gdy dzieje się coś niepokojącego. Systemy alarmowe mogą być również wyposażone w głośniki, które wydają sygnał dźwiękowy mający na celu odstraszyć włamywacza.

Obecnie nowoczesne systemy reagują na otwarcie drzwi, okien i innych zamknięć, próby manipulowania przy nich (nawet jeśli nie dojdzie do otwarcia), jak również na ruch w chronionym obszarze oraz atak na urządzenia. Ochrona jest więc kilkutorowa i dzięki temu bardzo skuteczna. Nie należy również obawiać się, że sygnały radiowe przesyłane przez system alarmowy zostaną zakłócone. Jak przekonują specjaliści, obecne urządzenia posiadają liczne rozwiązania, które przed tym chronią.

Alarm połączony z twoim smartfonem

Kiedy znajdujesz się poza domem nie masz szansy samodzielnie zmienić ustawień swojego domowego alarmu. A przynajmniej tak było do niedawna. Obecnie możesz zarządzać nim z każdego miejsca, w którym masz dostęp do internetu. Rozwiązaniem, które daje ci taką możliwość jest bezprzewodowy system alarmowy sterowany aplikacją. Taki alarm do domu daje ci możliwość wyłączenia go np. na czas, w którym ktoś bliski zajmuje się twoimi roślinami. W każdej chwili możesz sprawdzić co dzieje się w twoim domu a w przypadku zagrożenia na twój telefon zostają wysyłane powiadomienia, które cię o nim informują. Nowoczesne systemy alarmowe powiadamiają też służby, dzięki czemu mogą one szybko zareagować i udzielić ci pomocy bez konieczności wykonywania przez ciebie dodatkowych telefonów. To spora oszczędność czasu a tym samym większe bezpieczeństwo twojego domu.

Dodaj ogłoszenie