Jan Szymański na 16. miejscu w biegu na 1500 m. Zbigniew Bródka zdetronizowany przez Holendrów i Koreańczyka na torze łyżwiarskim

Radosław Patroniak
Pierwszy start Jana Szymańskiego na igrzyskach był na miarę oczekiwań i możliwości, choć sam zawodnik zapowiadał przed wyjazdem, że chce zająć miejsce w pierwszej ósemce Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Trzech polskich panczenistów startowało we wtorek w biegu na 1500 m na igrzyskach w Pjongczangu. Wśród nich był też poznaniak Jan Szymański. Panczenista AZS AWF Poznań zajął szesnaste miejsce (stracił 2,47 sekundy do zwycięzcy), czyli podobne do lokat osiąganych w czasie obecnego sezonu Pucharu Świata. Najlepszy z Polaków, dwunasty, był Zbigniew Bródka, który bronił tytułu mistrza olimpijskiego. Trzeci z biało-czerwonych, Konrad Niedźwiedzki, uplasował się na dwudziestym miejscu.

Złoto zdobył Holender Kjeld Nuis, a srebro jego rodak Patrick Roest. Z trzeciego miejsca i brązowego medalu cieszył się zawodnik gospodarzy, Kim Min Seok.