Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko Biała 3:0 [RELACJA, ZDJĘCIA] Gładkie zwycięstwo jastrzębian

Paweł Gabriel
Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko Biała 3:0
Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko Biała 3:0 PG
W ramach zaległego spotkania 1. kolejki Plus Ligi Jastrzębski Węgiel pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0 i przerwał passę porażek we własnej hali. Gospodarze podeszli do tego meczu wyjątkowo zmobilizowani, wszak w ostatnich dwóch spotkaniach w Jastrzebiu-Zdroju nie odnieśli zwycięstwa. Bielszczanie natomiast przyjechali walczyć z brązowymi medalistami z ubiegłego sezonu o pierwsze w tym sezonie ligowe punkty.

Mecz rozpoczął się od punktowego bloku bielszczan na Hidalgo Olivie. Do dziesiątego punktu mecz był wyrównany, jednak później gospodarze wzięli sprawy w swoje ręce. Bezlitosne kontrataki i błędy w ataku bielszczan doprowadziły do wygranej gospodarzy 25:16. W pierwszej partii w zespole Jastrzębskiego Węgla najczęściej atakowali Maciej Muzaj i Salvador Oliva, natomiast w drużynie z Bielska-Białej Oleg Krikun i Viachelsav Tarasow.

Drugi set punktowym blokiem otworzył Grzegorz Kosok. Konsekwentna i skuteczna gra jastrzębian doprowadziła do wyniku 18:11, jednak po serii dobrych zagrywek przyjezdnych przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów (21:19). Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy w kluczowym momencie seta zachowali koncentrację i wygrali 25-21.

Początek trzeciej partii wskazywał, że siatkarze BBTS-u ani myśleli odpuszczać. Podopieczni Rostislava Chudika objęli prowadzenie 4:1, jednak gdy na zagrywce pojawił się Maciej Muzaj, gospodarze wyrównali stan seta, a następnie wyszli na prowadzenie. Przy stanie 14:10 bardzo długą wymianę wygrali siatkarze BBTS-u, jednak chwilę później zagrywkę popsuł Piotr Łukasik. Gospodarze do samego końca kontrolowali przebieg spotkania, a mecz asem serwisowym zakończył Maciej Muzaj.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Jason De Rocco.

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko Biała 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Oliva, Quiroga, Kosok, Boruch, Popiwczak (libero) oraz: De Rocco, Ernastowicz, Lushtaku, Turski

BBTS: Maciończyk,Tarasow, Piotrowski, Siek, Cedzyński, Krikun, Czauderna (libero) oraz: Łukasik, Bucki, Janeczek, Gaca.