Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara 3:0 ZDJĘCIA RELACJA Jastrzębianie wracają do Ligi Mistrzów i pewnie pokonują Halkbank Ankara

Piotr Chrobok
Wracający do Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Halkbank Ankara.
Wracający do Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Halkbank Ankara. Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21). W meczu inaugurującym rozgrywki Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20 w Jastrzębiu, miejscowi siatkarze pewnie rozprawili się z Tureckim Halkbank Ankara. Gospodarze nie dali przeciwnikom odebrać sobie choćby seta. Zobaczcie zdjęcia z meczu Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara.

Jastrzębski Węgiel po sezonie przerwy wrócił do siatkarskiej Ligi Mistrzów. Trzecie miejsce w zeszłym sezonie PlusLigi sprawiło, że Pomarańczowi znów goszczą na europejskiej uczcie najlepszych siatkarskich drużyn.

Pierwszy mecz jastrzębianie mieli rozegrać już w ubiegłym tygodniu, ale ze względu na udział Zenitu Kazań w Klubowych Mistrzostwach Świata, spotkanie podopiecznych Slobodana Kovaca z Rosjanami przeniesiono. Na pierwszy ogień poszedł zatem Turecki Halkbank Ankara. Zespół, z którym jastrzębian wiążą doskonałe wspomnienia. Przed niespełna sześcioma laty Jastrzębski Węgiel odprawił naszpikowaną gwiazdami drużynę z Turcji (3:2) czym zapewnił sobie udział w fazie play-off, zwyciężając swoją grupę. W Jastrzębiu twierdzą, że to właśnie ta wygrana utorowała im drogę do brązowego medalu tamtych rozgrywek i bardzo liczyli, że i tym razem ich drużyna zatrzyma Turecką ofensywę.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara

Już pierwszy set pokazał, że jastrzębianom odpowiada rola faworyta. Gospodarze przewyższali rywali w każdym aspekcie gry. Ofensywę podopiecznych Slobodana Kovaca rozpoczął zagrywką Christian Fromm, dając prowadzenie 7:4. Serwisem imponował również Michał Szalacha, a po profesorsku ataki siatkarzy Halkbanku blokował Tomasz Fornal. Przy stanie 15:8 o czas poprosił szkoleniowiec gości. Piętą achillesową przyjezdnych zdecydowanie było przyjęcie i zagrywka, która kończyła albo na siatce albo poza boiskiem. W końcówce partii przeciwnikom Jastrzębskiego Węgla udało się zdobyć kilka punktów, ale nie przeszkodziło to w wygranej 25:17 gospodarzom.

Również w drugim secie gra toczyła się pod dyktando JW. Lukas Kampa z niebywałą lekkością rozprowadzał piłki, które kończyli jego koledzy z ataku. Kapitanowi udało się także zaliczyć asa serwisowego 10:6. Z biegiem czasu kolejne punkty zdobywali gospodarze, których przewaga wzrosła o kolejne oczka 15:9. Właśnie wtedy obudzili się gracze Halkbanku, którzy zmniejszyli nieco straty, ale ostatecznie i tak przegrali ponownie 25:17.

Trzeci set dość niespodziewanie rozpoczął się od prowadzenia gości 6:4. Radość Turków nie trwała jednak długo. Najpierw przewagę jastrzębianom 10:8 atakiem zapewnił Graham Vigrass, a później ponownie serwisem dał o sobie znać Christian Fromm. Skazani na porażkę goście w samej końcówce meczu obronili kilka piłek meczowych, ale ostatecznie zwyciężyli jastrzębianie 25:21 oraz 3:0 w całym meczu.

Kolejny mecz Ligi Mistrzów jastrzębianie rozegrają już za ponad tydzień, w czwartek (19.12), ponownie u siebie. Tym razem ich rywalem będzie Belgijski Noliko Maaseik. Początek o godzinie 18:00.

Jastrzębski Węgiel – Halkbank Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Bucki, Vigrass, Kampa, Szalacha, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Gruszczyński, Hain, Rusek (libero)

Halkbank Ankara: Aydin, Gokgoz, Capkinoglu, Seganov, Toy, Bahov, Yesilbudak (libero) oraz Cam, Done, Ergun, Bayram