Jastrzębski Węgiel - Knack Roeselare WYNIK, ZDJĘCIA Mistrz Polski awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie

Jastrzębski Węgiel z awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów
Jastrzębski Węgiel z awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jastrzebskiwegiel.pl
We wtorek 25.01.2022 r. w meczu Ligi Mistrzów siatkarzy Jastrzębski Węgiel wygrał z belgijskim Knack Roeselare. Dzięki tej wygranej mistrz Polski awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek z pierwszego miejsca na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej.

Jastrzębianie zaliczyli 14. wygraną z rzędu oraz czwarte zwycięstwo bez straty seta w Lidze Mistrzów.

Plan był jasny

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wiedzieli, że wygrana z Belgami za trzy punkty oznaczać będzie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Drugi mecz w grupie A VfB Friedrichshafen - Hebar Pazardżik został zweryfikowane jako walkower dla niemieckiej drużyny. Bułgarzy nie zdecydowali się na wyprawę do Niemiec, bo powrocie musieliby przejść kwarantannę i nie mogliby zagrać 29 stycznia w ćwierćfinale pucharu swego kraju.

Z powodów zdrowotnych w składzie Jastrzębskiego Węgla zabrakło Jurija Gladyra, Łukasza Wiśniewskiego i Arpada Barotiego. Po przebytych zabiegach wykluczeni z gry są również Stephen Boyer i Dawid Dryja.

Zacięta pierwsza partia

Pierwszy set był bardzo zacięty. Grano punkt za punkt. Wreszcie jako pierwsi dwupunktowe prowadzenie mieli gospodarze - 20:18 i goście wzięli czas. Gdy było 22:19 znów trener Steven Vanmedegael poprosił o przerwę. Od stanu 22:21 Jastrzębski Węgiel odskoczył na 24:21, a seta zakończył zagrywką Trevor Clevenot.

W drugim secie gospodarze mieli przestój

Drugi set zaczął się od prowadzenia mistrzów Polski 5:2. Kiedy gospodarze zwiększyli przewagę do 15:10 i 17:13, wydawało się, że spokojnie zakończą tę partię. Knack się nie poddał i Jastrzębski Węgiel przegrywał 17:18, chwilę potem 18:20! Od remisu 20:20 zaczął się finalny bój o drugiego seta. Jan Hadrava na zagrywce poprowadził zespół do wygranej 25:21.

Emocje w ostatniej partii

Trzeci set przypominał pierwszego. Znów grano punkt za punkt. Remis był jeszcze przy stanie 22:22. Gospodarze mieli piłkę meczową (24:22), której nie wykorzystali. Udało się za drugim razem - mecz zakończył atakiem Tomasz Fornal.