Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin 3:1 ZDJĘCIA, RELACJA Drugi garnitur Pomarańczowych wygrywa derby

Piotr Chrobok
16.12.2020 r. PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin 3:1   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
16.12.2020 r. PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin 3:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
We środę 16.12.2020 r. w meczu Plus Ligi siatkarzy Jastrzębski Węgiel wygrał z MKS-em Będzin 3:1 (25:17, 23:25, 25:23, 25:14). Zobacz ZDJĘCIA z siatkarskich derbów województwa śląskiego. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze, odkąd wrócili z kwarantanny.

W ciągu 28 dni izolacji i kwarantanny siatkarzom Jastrzębskiego Węgla wypadło z terminarza aż pięć spotkań. Jastrzębianie, kiedy tylko wyzdrowieli i wrócili do gry wzięli się za odrabianie strat.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin

Jednym z rywali, z którym przyszło Pomarańczowych nadrabiać zaległości był zespół MKS-u Będzin. Środowe, derbowe starcie, tak jak się spodziewano toczyło się pod dyktando ekipy trenera Luke'a Reynoldsa (wyjątkiem był drugi set). Nie przeszkodziło w tym nawet kilka korekt w składzie - wobec ogromnej częstotliwości gier Australijczyk dał szansę zmiennikom.

Do rozstrzygnięcia premierowej partii gospodarzom potrzebnych było niecałe dwadzieścia minut. Główną rolę w pierwszym secie odegrała zagrywka. Po stronie Pomarańczowych w polu serwisowym szalał niezawodny Jakub Bucki, który już wcześniej dał się poznać jako ekspert w tej dziedzinie. Jastrzębianie skorzystali też z ogromu błędów własnych będzinian, którzy na potęgę mylili się na zagrywce.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Do stanu 15:15 toczyła się punkt za punkt. Siatkarze MKS-u trochę się rozkręcili, dzięki czemu rozstrzygnęli ją na swoją korzyść. Decydująca okazała się końcówka. Niewielka przewaga gości pozwoliła im zwyciężyć 25:23 i wyrównać stan meczu.

W dwóch kolejnych setach górowali już jednak tylko Pomarańczowi. Wygrane 25:23 oraz 25:14 sprawiły, że trzy punkty zostały w Jastrzębiu.

- Po cichu liczyliśmy, że będzie łatwiej. Będzin może jest na końcu tabeli, ale nie położył się przed nami. Pierwszego seta ustawiliśmy sobie zagrywką, w drugim niewykorzystane sytuacje sprawiły, że musieliśmy go oddać – oceniał najlepszy zawodnik środowego spotkania, Jakub Bucki, który uznał się podwójnym, a nawet potrójnym zwycięzcą rywalizacji z MKS-em Będzin (wyszedł w pierwszym składzie, jego zespół wygrał, a on sam otrzymał statuetkę MVP). - Mało mam okazji do grania. Cieszę się, że trener mi zaufał – dodał atakujący.

Dla zespołu trenera Reynoldsa to druga w tym sezonie wygrana nad drużyną z Będzina. Pierwsze spotkanie także zakończyło się wynikiem 3:1.

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:1 (25:17, 23:25, 25:23, 25:14)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Biniek (libero) oraz Szalacha, Popiwczak, Gierżot, Cichosz-Dzyga

MKS: Faryna, Thiago, Kalembka, Schmidt, Sobański, Santana, Gregorowicz (libero) oraz Teklak, Gawryszewski, Borowski, Godlewski, Ratajczak

MVP: Jakub Bucki