Jastrzębski Węgiel na czele PlusLigi

Beniaminek PlusLigi BBTS pokonał akademików z Częstochowy w trzech setach. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Janusza Bułkowskiego. W Bielsku-Białej mocno wierzą, że nie ostatnie Jacek Drost
Piąte ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla i zostali liderami PlusLigi. - Znaleźć się na pierwszym miejscu jest łatwo, ale utrzymać to będzie bardzo trudno - studzi nieco gorące głowy kapitan jastrzębskiej drużyny Michał Łasko.

Jastrzębianie bez problemu pokonali zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Transfer Bydgoszcz. Ataki gości odbijały się jak od ściany od perfekcyjnie ustawianego bloku Jastrzębskiego Węgla. - Z każdym setem, każdym meczem i każdym treningiem widzę na boisku realizację mojej idei i filozofii gry - nie krył zadowolenia trener Lorenzo Bernardi. - Walczymy o każdą piłkę, sporo bronimy, a nasza gra poprawia się z każdym dniem.

W Bielsku-Białej beniaminek PlusLigi BBTS odniósł drugie zwycięstwo w sezonie kosztem akademików z Częstochowy. AZS po dobrym meczu w Gdańsku, gdzie zdobył trzy punkty, liczył, że powiększy także swój dorobek w Bielsku-Białej. Gospodarze jednak na to nie pozwolili i wygrali w trzech setach.

Nie ma mocnych w Orlen Lidze na Chemika Police. Beniaminek jak do tej pory stracił tylko jednego seta. W sobotę pokonał w Bielsku-Białej BKS Aluprof 3:0. Po stronie Chemika pojawiły się na parkiecie byłe zawodniczki bielskiego zespołu Anna Werblińska, Katarzyna Gajgał-Anioł, Agata Sawicka a także trener Mariusz Wiktorowicz.

Bielszczanki wyrównaną walkę potrafiły podjąć jedynie do drugiej przerwy technicznej.

- Później rywalki włączały szósty bieg i nie byłyśmy w stanie poradzić sobie z nimi - tłumaczy Małgorzata Lis, kapitan BKS Aluprof.

Tylko dwa punkty wywalczyły siatkarki Tauronu. Dąbrowianki pokonały na wyjeździe drużynę Nafty Piła dopiero po tie breaku. - Nie dość, że gramy słabo, to jeszcze mamy wiele kontuzji w zespole - próbował usprawiedliwiać swój zespół trener dąbrowianek Waldemar Kawka. - Miałem niewielkie pole manewru. W czwartym i piątym secie zrobiliśmy minimalną liczbę błędów. Tylko te sety zagraliśmy dobrze - dodał szkoleniowiec Tauronu.