Jastrzębski Węgiel nie zagra w finale PlusLigi. Przegrał rywalizację z ONICO

Piotr Chrobok

Siatkarze z Jastrzębia doskonale zdawali sobie sprawę, że wypuścili wielką szansę na awans do finału przegrywając z ONICO u siebie. Żeby to naprawić, musieli wygrać trzeci, decydujący mecz w stolicy. Zrobili to już raz, więc wystarczyło to powtórzyć. - Jestem pewny, że zaprezentujemy się lepiej, niż ostatnio – deklarował Roberto Santilli, szkoleniowiec Pomarańczowych.

Lepiej nie można było rozpocząć tego spotkania. Jastrzębianie prowadzili 3:0, potem jednak jakby zaczęło z nich schodzić powietrze. Gospodarze po raz pierwszy na prowadzenie wyszli przy stanie 14:13 i potem już prowadzili swoja grę. Goście mieli problemy z przyjęciem zagrywki, nie kończyli też swoich ataków. Z taką grą trudno było wygrać seta.

Trener Santilli czekał cierpliwie na powrót swojego zespołu do gry jaką prezentował nie tak dawno na Torwarze. Sygnał dał w drugim secie Jakub Bucki, który zastąpił Dawida Konarskiego. Goście odrobili 4 punkty, a potem doprowadzili do remisu 17:17. W końcówce znowu dał o sobie znać Piotr Łukasik i gospodarzy od finału dzielił już tylko set.

Pomarańczowi byli już w piekle, jednak jeszcze potrafili się z niego wydostać. Złapali drugi oddech, wygrali dwa sety i doprowadzili do tie breaku. Piąty set zawsze jest wielką loterią. Niesieni głośnym dopingiem gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Gra była wyrównania i o wygranej ONICO decydowały detale. Jastrzębie zamiast o złoto, zagra o brąz z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

PlusLiga. Półfinał
ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 21:25, 15:12). Stan rywalizacji (do 2.zwycięstw) 2:1. W finale PlusLigi zagra ONICO.

Jastrzębski Węgiel Konarski, Kampa, Gunia, Hain, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Rusek, Ferens, Wolański, Kosok