Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 ZDJĘCIA RELACJA Zwycięska fala Pomarańczowych

Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel śrubuje serię meczów bez przegranej u siebie.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jastrzębski Węgiel śrubuje serię meczów bez przegranej u siebie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli kolejne zwycięstwo w PlusLidze. Po wygranych z ligowymi potentatami, Pomarańczowi rozprawili się także ze słabszym w teorii Treflem Gdańsk, ogrywając zespół znad morza 3:0. Jastrzębianie popis gry dali szczególnie w pierwszej partii. Zobaczcie zdjęcia z meczu Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk! Zobacz ZDJĘCIA!

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0. Zwycięska fala Pomarańczowych

Z teoretycznie najłatwiejszym rywalem w ostatnim czasie spotkali się w swoim kolejnym starciu siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego, którym rywalizować ostatnio przyszło z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów w meczach z nimi stracili zaledwie jednego seta.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk, 7.11.2021 r.

Trefl Gdańsk był zdecydowanie najniżej notowanym z tych zespołów, toteż jastrzębianie jeszcze bardziej wydawali się faworytami tego spotkania.

Z roli pretendentów do zgarnięcia trzech oczek, Pomarańczowi od początku meczu wywiązywali się perfekcyjnie. Po pierwszych piłkach, które można określić mianem "rozgrzewkowych", jastrzębianie przeszli do działania. Szybko wypracowali sobie przewagę (7:3). I o ile wtedy gdańszczanie byli w stanie jeszcze zbliżyć się do mistrzów Polski (10:8), o tyle to, co stało się później, nie sposób określić inaczej jak mianem spotkania do jednej bramki.

Siatkarzom z Jastrzębia wychodziło dosłownie wszystko. Słabsze elementy? Takich nie było. Zarówno jeśli chodzi o grę, jak i o pojawiających się na parkiecie zmienników. Eemi Tervaportti i Jan Hadrava, których delegował na boisko Andrea Gardini tylko napędzili grę.

Pomarańczowi grali jak natchnieni. Sama za siebie mówi siedmiu punktów od stanu 11:8 do 17:9, którą przerwało w połowie (14:9) oczko dla Trefla. Goście wobec takiej postawy Jastrzębskiego Węgla byli bezradni. Wygraną (25:14) asem przypieczętował Trevor Clevenot.

Drugi set to, choć finalnie także zwycięstwo gospodarzy, zupełnie inny obraz gry. Jastrzębianie musieli gonić wynik, gdy po pomyłce Łukasza Wiśniewskiego w ataku, przyjezdni osiągnęli dwa oczka zapasu (1:3). Taki dystans, na korzyść Trefla utrzymywał się stosunkowo długo. Pomarańczowi nie ujawniali swoich atutów z pierwszej partii.

Odmianę i remis przyniósł dopiero obijający blok rywala atak Clevenot'a (10:10). Późniejsza kiwka Francuza zapewniła pierwsze prowadzenie jastrzębianom w tej części spotkania, a punkt zdobyty zagrywką jego kolegi z reprezentacji - Stephena Boyer'a - jeszcze je powiększył (14:12). Tym samym odpowiedział jednak Bartłomiej Mordyl z Trefla i znów był remis (14:14).

Końcówka to przeciąganie zwycięskiej liny raz w jedną, raz w drugą stronę. Ostatecznie, w kluczowym momencie po swojej stronie mieli ją gospodarze (25:22).

Zacięta rywalizacja przeniosła się również do odsłony numer trzy. Asem serwisowym były zespół skarcił Lukas Kampa (5:6). Koledzy, z którymi Niemiec jeszcze przed kilkoma miesiącami dzielił szatnię, szybko odgryźli się z nawiązką. Atak niezawodnego Clevenot'a dał przewagę (10:8). Dwa błędy jastrzębian i skuteczny ze środka Pablo Crer sprawili, że znów było po równo (13:13).

Gra punkt za punkt sprawiła, że wszystko zmierzało do obfitującej w emocje ostatniej części seta. W niej ponownie w lepszej wyjściowej sytuacji znaleźli się gdańszczanie (20:22). Siatkarze Trefla nie wyciągnęli jednak wniosków i znów zostali ograni przez mistrzów Polski (25:22), którzy wygrali cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:14, 25:22, 25:22)

Jastrzębski: Boyer, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti.

Trefl: Sasak, Kampa, Crer, Mordyl, Lipiński, Reichert, Olenderek (libero) oraz Wlazły, Kozub, Urbanowicz, Łaba.