Jaworznicki Budżet Obywatelski. Poznaliśmy zwycięskie zadania do wykonania w 2022 roku. W Jaworznie będzie ich 11

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
9. edycja Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego została oficjalnie zakończona. Wygrane zadania mają zostać zrealizowane w 2022 roku.
9. edycja Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego została oficjalnie zakończona. Wygrane zadania mają zostać zrealizowane w 2022 roku. KJ
Udostępnij:
Głosy zostały podliczone. Znamy wyniki 9. edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku w Jaworznie zostanie wykonane 11 zadań. Na najdroższe i największe z nich oddano 6123 głosy.

Jaworznicki Budżet Obywatelski. Znamy wyniki

Poznaliśmy wyniki Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. W 9. edycji JBO mieszkańcy Jaworzna oddali łącznie 31 tys. 827 głosów. Co ciekawe większość z nich została oddana w sposób tradycyjny, czyli w punktach stacjonarnych. W ten sposób oddano 25 tys. 407 głosów. W sposób elektroniczny oddano 6420 głosów. Ciekawe, że mimo pandemii wiele jaworznian zdecydowało się przyjść i wypełnić normalną kartę do głosowania. Jak informuje Urząd Miejski w Jaworznie to kolejny rekord w ilości oddanych głosów, co oznacza, że mieszkańcy Jaworzna są zainteresowani JBO.

Po weryfikacji głosów okazało się, że oddano 30 tys. 70 głosów ważnych i 1757 głosów nieważnych. W 2022 roku na terenie Jaworzna zrealizowane zostanie 11 zadań. W sumie mają kosztować 3,2 mln zł.

JBO. Które zadania wygrały?

Zadania w ramach JBO były podzielone na kilka puli. Wybrano jedno zadanie z puli 1,8 mln zł, a z puli na 1,4 mln zł 5 zadań do 200 tys. zł oraz 5 zadań do 80 tys. zł.

Największe wygrane zadanie to „Jeszcze piękniejsze Jaworzno – nowa, bezpieczna infrastruktura w dzielnicach”. Jego wnioskodawcą jest Mirosław Pieczara. Ma kosztować ok. 1 mln 800 tys. Na to zadanie oddano 6123 głosy.

W ramach puli zadań do 200 tys. najwięcej głosu zdobyło zadanie „Jaworznicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza - zakup quada ratowniczego i sprzętu poszukiwawczego dla PSP i OSP”. Zadanie ma kosztować 198 tys. zł. Jego wnioskodawcą był Paweł Jastrząb. Za zadaniem oddano 4144 głosy.

Zadanie „Naturalny plac zabaw dla starszaków Bobrowa Górka w Ciężkowicach” zdobyło 1378 głosów. Jego wnioskodawcą był Filip Kucharski. Jego wykonanie ma kosztować 200 tys. zł. Innym wybranym przez mieszkańców zadaniem jest „Doświetlenie przejść dla pieszych na osiedlu Podłęże - ulice Ławczana, Towarowa, Piłsudskiego, Moniuszki, Kolejowa”. Też ma kosztować 200 tys. zł. Jego wnioskodawcą jest Teresa Kondoszek. Zdobyło 1136 głosów.

Z tej puli wybrano jeszcze dwa zadania. Pierwsze to „Budowa chodnika na ulicy Wygoda przy Centrum Chińskim w Jeleniu” również za 200 tys. zł. Zadanie zdobyło 1115 głosów, a zgłosiła je Angelika Woźniak. Drugie to „Bezpieczne osiedla – poprawa infrastruktury drogowej osiedli Tadeusza Kościuszki, Górniczego, Podłęże, Azot”. Za tym zadaniem oddano 920 głosów. Zgłosił je Maciej Stanek, ma kosztować 200 tys. zł.

Nie przeocz

Zadania z najmniejszej puli, czyli do 80 tys. zł, są związane z modernizacją, doposażeniem i utrzymaniem istniejących obiektów JBO. Wszystkie zadania mają kosztować wspomniane 80 tys. zł. Najwięcej głosów otrzymało „Doposażenie placu zabaw przy PM19 w Jeleniu” zgłoszone przez Annę Żurawik. Oddano 800 głosów. Agnieszka Słaboń-Kempka zgłosiła zadanie „Doposażenie planowanego placu zabaw w dzielnicy Dobra”, a mieszkańcy oddali 598 głosów. Inne wybrane zadanie to „Rozbudowa strefy rekreacyjnej przy ZSP3 przy ulicy Koszarowej”.

Projekt zgłosiła Monika Komańska, a oddano na niego 350 głosów. Benadette Zdrada wnioskowała o zadanie „Renowacja i doposażenie wielofunkcyjnego placu zabaw przy SP19 w Jeziorkach”. Oddano na nie 160 głosów. Ostatnim wybranym zadaniem jest „Doposażenie planowanego placu zabaw, rekreacji i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i seniorów przy ulicy Wandy na Pańskiej Górze”. Jego wnioskodawcą był Waldemar Sarlej. Mieszkańcy oddali na nie 138 głosów.

Jak możemy zauważyć, mieszkańcy Jaworzna postawili w tym roku na bezpieczeństwo i poprawę życia w osiedlach. Powstaną przede wszystkim nowe chodniki i drogi. W ubiegłych latach takie zadania też cieszyły się popularnością.

Musisz to wiedzieć

Zakupy róbmy racjonalnie a nie emocjonalnie KOMENTARZ

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie