MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jaworzno: Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego na kontroli budowy DK 79 i estakady w Byczynie. 30 marca prace zostaną wznowione

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Wstrzymanie prac budowlanych nastąpiło na skutek wątpliwości wykonawcy w zakresie wpływu eksploatacji górniczej na wykonywany obiekt w ciągu DK79. Kontrola budowy przeprowadzona przez pracowników Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie wykazała uchybień w procesie projektowania i realizacji inwestycji.
Wstrzymanie prac budowlanych nastąpiło na skutek wątpliwości wykonawcy w zakresie wpływu eksploatacji górniczej na wykonywany obiekt w ciągu DK79. Kontrola budowy przeprowadzona przez pracowników Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie wykazała uchybień w procesie projektowania i realizacji inwestycji. Aneta Kasprzyk
Dobra wiadomość dla Jaworzna. Ukończenie budowy nowego śladu DK 79 i estakady w Byczynie zostanie zrealizowane zgodnie z harmonogramem. W związku z wątpliwościami wykonawcy co do wpływu szkód górniczych na obszar objęty budową, teren inwestycji skontrolował Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, który nie doszukał się nieprawidłowości. Realizacji przedsięwzięcia nic nie zagraża. W czwartek, 30 marca zostaną wznowione prace w terenie.

Po kontroli przeprowadzonej przez Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w czwartek 30 marca na nowo ruszą prace na budowie DK 79 i estakady w Byczynie. Przejściowy zastój nie zakłóci zakończenia inwestycji.

Przejściowe kłopoty z realizacją budowy wiaduktu w Byczynie

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami budowa DK 79 i estakady w Byczynie została czasowo wstrzymana po tym, jak wykonawca wiaduktu zgłosił kłopoty związane z eksploatacją górniczą terenu, na którym trwały prace.

- W związku z realizacją budowy drogi DK79 oraz wiaduktu w Byczynie informujemy o przejściowym wstrzymaniu prac budowlanych. Wykonawca inwestycji w trakcie trwających prac, zgłosił problemy związane ze stabilnością gruntu, na którym realizowana jest budowa - komunikowały władze miasta.

Trudności pod znakiem zapytania postawiły termin ukończenia budowy wiaduktu i nowego odcinka DK 79. Gmina zweryfikowała stanowisko wykonawcy w zakresie wpływu eksploatacji górniczej na obiekt. Na terenie budowy odbyła się kontrola Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Kontrola Nadzoru Budowlanego nie wykazała nieprawidłowości, prace zostaną wznowione

Przeprowadzona przez inspektora budowlanego kontrola wykazała, że inwestycja w Byczynie jest bezpieczna.

-Wstrzymanie prac budowlanych nastąpiło na skutek wątpliwości wykonawcy w zakresie wpływu eksploatacji górniczej na wykonywany obiekt w ciągu DK79. Kontrola budowy przeprowadzona przez pracowników Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z udziałem kierownika budowy (wykonawca), przedstawiciela inwestora (Gmina), inspektora nadzoru branży drogowej i mostowej, przedstawicieli firm projektujących na zlecenie wykonawcy, projektantów, przedstawicieli firmy Banimex oraz geologa powiatowego nie wykazała uchybień w procesie projektowania i realizacji inwestycji - ogłosiła 29 marca gmina.

Prace przy budowie nowego ciągu DK 79 i estakady w Byczynie zostaną wznowione w czwartek, 30 marca. Władze miasta zapewniają, że etap prac na budowie przebiega zgodnie z harmonogramem czasowym i zakończy się planowo.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni