MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jaworzno: Sursum Corda wciąż pomaga. Teraz Bartusiowi i Emilkowi

Anna Zielonka
Rozmawiamy z Danielem Taraskiem, szefem wolontariatu Sursum Corda w Zespole Szkół nr 4:

Co nowego w wolontariacie?
Jak co roku, we wrześniu przyjęliśmy do naszej wspólnoty nowych wolontariuszy. Nasze szeregi zasiliła spora grupa ok. 20 młodych ludzi. W I semestrze tego roku szkolnego 2015/16 przeprowadziliśmy 17 akcji charytatywnych. Cały rok szkolny zbieramy nadal nakrętki Bartusia Sarana (obecnie zebraliśmy już 30 worków). We wrześniu przeprowadziliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla Domu Dziecka. Sadziliśmy także pola nadziei przy Zespole Szkół nr4 na Dąbrowie Narodowej. Jak co roku przed 1 listopada porządkujemy miejsca pamięci narodowej na Dąbrowie i Łubowcu. Pomnik Ofiar Faszyzmu i Pomnik Kopalni Upadowej Danuta. Uczniowie najpierw posprzątali wokół pomników jak i same pomniki. Później było wspomnienie osób którym jest poświęcony pomnik i modlitwa za nich. Promowanie idei patriotyzmu. Organizowaliśmy zbiórkę karmy i kocy dla TOZ Jaworzno. Zbiórkę słodyczy dla Domu Dziecka. Byliśmy z przedstawieniem jasełkowym i wspólnym kolędowaniem w Domu Dziecka.Wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie KORBA, gdzie w ramach naszych zadań przeprowadziliśmy warsztaty z pierwszej pomocy w Przedszkolu Miejskim nr 1 (dla 70 przedszkolaków) i w Szkole Podstawowej nr 6 dla wolontariatu prowadzonego przez panią Janinę Lazur. Także w ramach tego projektu przeprowadziliśmy szkolenie z pierwszej pomocy we wszystkich 21 klasach Zespołu Szkół nr 4 (502 uczniów). Zaprosiliśmy także na nasze spotkanie panią socjoterapeutkę, która podczas warsztatów mówiła nam o komunikacji społecznej

Co robicie aktualnie?
Obecnie prowadzimy akcje Góra Grosza dla Bartosza Sarana aby można zakupić dla niego urządzenie Innowalk (które kosztuje 119 tysięcy) Cały miesiąc styczeń zbieramy maskotki (pluszaki) dla chorych dzieci do naszego szpitala, które zawieziemy na oddział pediatryczny 11 lutego na światowy Dzień Chorego. Trzecią obecną akcją jest właśnie pomoc w zbieraniu środków na operacje dla Emilka.

Co mu dolega?
Chłopiec cierpi na poważną wadę serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej i połączeniami systemowo-płucnymi i skrajną hipoplazję tętnic płucnych. O życie walczy dosłownie od urodzenia. Musi przejść kosztowną operacją, możliwą tylko w USA. Koszt to prawie aż 2 mln dolarów. Zachęcamy wszystkich do wysyłania SMS-ów z pomocą i do odpisu 1 proc. dla Emila. Chcemy też przeprowadzić zbiórkę rzeczową na aukcję charytatywną na operację chłopca.

JAK POMÓC?

Konto do wpłat na zbiórkę:
Fundacja Siepomaga
Bank BPH: 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425, Tytułem: 3493 Emil Koryczan darowizna, IBAN: PL65 1060 0076 0000 3380 0013 1425

SWIFT: BPHKPLPK

SMS dla Emila (koszt 2,46 zł z VAT) numer 72365, treść S3493, 1 proc. KRS 0000382243, Cel szczegółowy: 411 pomoc dla Emila Koryczan.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni