MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jaworzno: w środę 24 maja wystartował nabór wniosków o wynajem długoterminowy rowerów elektrycznych. Javelo zaczął się kręcić!

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Po elektrycznych autobusach w Jaworznie przyszedł czas na bazę rowerów elektrycznych. Jaworznicki System Roweru Miejskiego Javelo ma wystartować w czerwcu. Z wynajmu długoterminowego skorzysta 171 osób, 50 rowerów przeznaczonych zostanie na wynajem krótkoterminowy.
Po elektrycznych autobusach w Jaworznie przyszedł czas na bazę rowerów elektrycznych. Jaworznicki System Roweru Miejskiego Javelo ma wystartować w czerwcu. Z wynajmu długoterminowego skorzysta 171 osób, 50 rowerów przeznaczonych zostanie na wynajem krótkoterminowy. UM Jaworzno, MZDiM Jaworzno
Po autobusach elektrycznych w Jaworznie przyszedł czas na elektryczne rowery. System Jaworznickiego Roweru Miejskiego wszedł w ostatnią fazę realizacji. Od środy 24 maja ruszył nabór wniosków na wynajem długoterminowy elektrycznych jednośladów. Do miasta trafiło już 50 elektryków do wynajmu krótkoterminowego i 79 rowerów na wynajem długoterminowy. W miejskiej bazie rowerowej stanie 221 pojazdów. Pełną parą Javelo wystartuje w czerwcu. Daj się wkręcić w elektryczne szprychy!

Javelo - system Jaworznickiego Roweru Miejskiego właśnie wchodzi w fazę realizacji. Do miasta trafiły rowery elektryczne na wynajem krótko- i długoterminowy. Od środy 24 maja ruszył nabór wniosków na wynajem długoterminowy. Javelo pełną parą wystartuje już w czerwcu. W mieście stanie 20 stacji rowerowych. Do dyspozycji mieszkańców będzie 221 rowerów elektrycznych na wynajem.

Jaworzno w czołówce innowacyjności

Po elektrycznych autobusach w Jaworznie przyszedł czas na bazę rowerów elektrycznych. Jaworznicki System Roweru Miejskiego Javelo ma wystartować w czerwcu. Z wynajmu długoterminowego skorzysta 171 osób, 50 rowerów przeznaczonych zostanie na wynajem krótkoterminowy.

- Jaworzno znalazło się w czołówce innowacyjnych miast i jako jedne z pierwszych w Polsce wprowadza system roweru miejskiego na wynajem długoterminowy - chwalą się władze miasta. - Z tego typu wynajmu skorzystać będzie mogło 171 mieszkańców Jaworzna - dodają.

Dodatkowe pięćdziesiąt rowerów na wynajem krótkoterminowy znajdzie się w dwudziestu stacjach bazowych na terenie miasta.

- W kwietniu br. Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert podpisał umowę na ich dostarczenie, z firmą BikeU Sp z.o.o. Wartość zadania wynosi 3 972 123,87 złotych - można przeczytać w publikacji UM Jaworzno.

Pierwsze rowery elektryczne są już w mieście

Do Jaworzna przyjechało 50 rowerów elektrycznych na wynajem krótkoterminowy. Te jednoślady staną w 20 stacjach na terenie miasta. Kilka dni wcześniej, Firma BikeU, która złożyła ofertę na dostarczenie elektrycznych rowerów do Jaworzna, przekazała także 79 sztuk pojazdów elektrycznych na wynajem długoterminowy. Od czerwca 2023 r. na najem długoterminowy trafi 171 rowerów elektrycznych Ecobike. Z tego typu wynajmu będzie mógł skorzystać każdy dorosły mieszkaniec Jaworzna i osoby niepełnoletnie, które posiadają kartę rowerową wydaną przez Szkołę Podstawową lub Ośrodek Ruchu Drogowego, za które umowę podpiszą prawni opiekunowie.

Ruszył nabór wniosków na wynajem elektryków w systemie długoterminowym

Od środy 24 maja 2023 roku można składać wnioski na wynajem długoterminowy rowerów elektrycznych w systemie Javelo. Dokumenty wypełniać można wyłącznie elektronicznie. Nabór wniosków potrwa do poniedziałku, 29 maja 2023 r., do godzony 8. Z długiego okresu wynajmu skorzystać będzie mogło 171 osób.

- W przypadku większej ilości chętnych, w następnym tygodniu odbędzie się publiczne losowanie kolejności podpisywania umów na wynajem długoterminowy - podają władze miasta. - Losowanie kolejności podpisywanych umów będzie jawne, odbędzie się na Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 33 z udziałem chętnych mieszkańców, nie trzeba być na miejscu by wziąć w nim udział - precyzują.

Najkrótszy okres wynajmu wynosi rok, a najdłuższy upływa 15 grudnia 2025 roku. Koszt miesięcznego wynajmu wyniesie 50 złotych brutto.

Gdzie i w jaki sposób składać wnioski o wynajem długoterminowy?

Wnioski przyjmowane są od mieszkańców wyłącznie w systemie elektronicznym od środy 24 maja 2023 r. od godz. 8 do poniedziałku 29 maja 2023 r. do godz. 8. Aplikować należy za pośrednictwem platformy: jrm.um.jaworzno.pl

- Ważne jest dokładne wypełnienie wniosku i uzupełnienie wszystkich danych, ponieważ na jego podstawie sporządzane będą przyszłe umowy. Kluczowe jest także podanie prawidłowego numeru telefonu, ponieważ to właśnie tą drogą system prześle sms-em do aplikujących unikatowy numer, który będzie indywidualnym identyfikatorem, który później będzie losowany w przypadku większej ilości chętnych - zwracają uwagę urzędnicy.

Cztery kroki w formularzu

Wypełnianie formularza będzie składało się z czterech kroków. Każdy z nich należy dokładnie przeanalizować i precyzyjnie wpisać dane.

 • KROK 1
  Wprowadzenie swojego imienia, nazwiska, numeru PESEL, dokumentu tożsamości (w przypadku dzieci do 18 roku życia należy podać numer karty rowerowej), wzrostu (celem ewentualnego dopasowania wielkości ramy roweru), numeru telefonu (tylko 9 cyfr bez numeru kierunkowego kraju, autoryzacja głosowania drogą elektroniczną możliwa jest tylko z numerów zarejestrowanych w Polsce) oraz ewentualnej deklaracji co do ilości chęci wynajmu rowerów (jeden formularz = jeden rower).
 • KROK 2
  Wprowadzenie swojego adresu zamieszkania. Skrócone nazwy ulic użyte w tym kroku są w kolejnym etapie automatycznie zamieniane na nazwy zgodne z bazą Ewidencji Ludności i uchwałami Rady Miejskiej w Jaworznie.
 • KROK 3
  Weryfikacja wprowadzonych danych, wprowadzenie kodu weryfikacyjnego otrzymanego drogą sms-owa na podany numer telefonu, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i ostateczne złożenie wniosku o najem długoterminowy Jaworznickiego Roweru Miejskiego.
 • KROK 4
  Po poprawnym uzupełnieniu danych na wskazany numer telefonu zostanie wysłane potwierdzenie wpisania na listę chętnych.

W deklaracji można wskazać chęć wynajmu do 4 sztuk rowerów

Dane wprowadzone do formularza, będą weryfikowane w momencie podpisania umowy. W przypadku wpisania niepoprawnych danych, umowa nie zostanie zawarta. Wprowadzone do formularza dane będą wykorzystywane wyłącznie do celów sporządzenia umów do losowania kolejności podpisania umowy dotyczącej najmu Jaworznickiego Roweru Miejskiego i prowadzenia dokumentacji związanej z użytkowaniem roweru przez Gminę Miasta Jaworzna i podległe jej jednostki.

- Każdy mieszkaniec będzie mógł wskazać we wniosku chęć wynajęcia max. do 4 szt. rowerów. Taka deklaracja będzie brana pod uwagę jedynie w przypadku kiedy nie będzie dostatecznej liczby chętnych do wynajęcia 171 rowerów. Ewentualne dodatkowe rowery, trafią do osób, które wskazały więcej niż wynajem 1 roweru i jako pierwsze złożyły wniosek na wynajem długoterminowy - wyjaśniają urzędnicy.

Nie przeocz

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera