Jaworzno: Wodny plac zabaw otwarty ZDJĘCIA i WIDEO

  Jaworzno: Wodny plac zabaw otwarty ZDJĘCIA i WIDEO

  tos

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jaworzno ma nową atrakcję. To wodny plac zabaw, który powstał na jaworznickich plantach, obok centrum handlowego Galena. Miejsce to stanowi niezłą frajdę, jak się okazuje, nie tylko dla najmłodszych.
  Wodny plac zabaw w Jaworznie
  1/57
  przejdź do galerii

  Wodny plac zabaw w Jaworznie ©tos

  - To wielka atrakcja dla dzieci. Znajduje się w centrum miasta w miejscu bardzo dostępnym dla ludzi. Jest tu bezpiecznie, nie ma ruchu drogowego. Można się chlapać, bawić wodą trochę na wzór rozwiązań, które kiedyś wprowadzono w Paprocanach - mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. - Jakimś fenomenem było to, że jak otworzyliśmy po przebudowie Rynek, to ludzie przyszli tłumnie i zaczęli akceptować to, że dzieci się chlapią w fontannach, a tak być nie powinno.
  Fontanny nie służą do tego, nie mają wody, która jest bezpieczna dla użytkowników. Dlatego wodny plac zabaw ma wszelkie szykany, które pozwalają się bezpiecznie chlapać do woli w sezonie od wiosny do późnej jesieni - dodaje.

  Wodny plac zabaw to sześć okręgów z płynącą w specjalnie wyprofilowanym korycie strugą wodną, która będzie opływać platformę w centrum największego okręgu i to właśnie na tej platformie będzie umieszczony wodny plac zabaw. Obieg wody jest zamknięty i zasilany pompami umieszczonymi pod ziemią. Cały teren placu zabaw zostanie pokryty bezpieczną antypoślizgową wykładziną z gumy. Wśród atrakcji dla dzieci będą m.in. kolorowe fontanny, wiatraczki do "rozrzucania" wody oraz urządzenia do wytwarzania tzw. kurtyn wodnych.
  Zobacz galerię
  Wodny plac zabaw na plantach uruchamiany będzie przy sprzyjającej temperaturze. Czynny będzie od godzin porannych do godziny 19. Po zmroku całość będzie podświetlona i zamieniać się będzie w miejsce, gdzie można się wybrać na przykład na romantyczny spacer.

  Bezpieczeństwa w tym miejscu strzeże kilkadziesiąt kamer miejskiego monitoringu. Wodny plac zabaw to kolejne miejsce po plantach i Centrum Handlowym Galena, które powstało na dawnym terenie Szybu Kościuszko KWK Jaworzno.

  Budowa wodnego placu zabaw pochłonęła 5,9 miliona złotych.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim