Jedna lista do sejmiku śląskiego bezpartyjnych...

  Jedna lista do sejmiku śląskiego bezpartyjnych samorządowców? To jest możliwe

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jedna lista do sejmiku śląskiego bezpartyjnych samorządowców? To jest możliwe
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała-Azarko

  W całym kraju pojawiły się bilbordy z retorycznym pytaniem: „Partyjny czy bezpartyjny samorząd?”. Działacze samorządowi, lokalni zwierają szeregi. W jesiennych wyborach samorządowych zamierzają stanąć do walki z partiami politycznymi i upolitycznionym samorządem.
  Pod takim właśnie bilbordem:„Partyjny czy bezpartyjny samorząd?” w Katowicach spotkali się działacze reprezentujący lokalne inicjatywy w Bielsku Białej, Częstochowie, Czechowicach-Dziedzicach. Zapraszają do współpracy innych bezpartyjnych samorządowców.

  Stowarzyszenie Lokalni z Częstochowy reprezentuje Marcin Maranda – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, kandydat na prezydenta Częstochowy. Przekonuje: – Mamy w kraju spolaryzowaną scenę polityczną,opartą na schemacie: PiS – anty-PiS.
  Nie chcemy samorządu psuć, zarażać go wojną polsko-polską. Chcemy pokazać, że jest alternatywa. Bezpartyjni samorządowcy są skuteczni, co nieraz udowodnili. Potrafią zadbać o lokalną społeczność.

  Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic (Nowa Inicjatywa) dodaje, że to samorządowcy cieszą się wyższym zaufaniem społecznym od polityków.
  – Dziś sejmiki wojewódzkie są zawłaszczone przez partie polityczne, coraz bardziej stają się areną agresywnej walki, co nie służy ani regionowi ani Polsce – mówi burmistrz Błachut, na stanowisku od trzech kadencji. – Upartyjnienie władzy wojewódzkiej samorządowej ogranicza bezpartyjnych samorządowców na niższych szczeblach, mogą stać się przez to mniej skuteczni.

  Stąd apel, żeby inni bezpartyjni działacze poparli ideę jednoczenia sił i odpartyjnienia samorządów na wszystkich szczeblach, z którym wystąpiła radna Małgorzata Zarębska, reprezentująca Niezależnych BB z Bielska Białej.

  Janusz Okrzesik, także z Niezależnych. BB, kandydat na prezydenta Bielska-Białej mówi wprost, że chodzi o połączenie sił w całym regionie i wystawienie jednej silnej listy do sejmiku śląskiego bezpartyjnych samorządowców. Liczy, że taką inicjatywę poprą samorządowcy także ze śląskiej aglomeracji.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Inicjatywa bez szans na powodzenie

  BlogMarasa

  Zgłoś naruszenie treści

  To już było. 4 lata temu pojawił się komitet Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego. Nie przekroczył progu i wszystko się rypło. Teraz będzie podobnie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Okrzesik

  bezpartyjny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Odezwał się największy bezpartyjny człowiek.Zapomniał Pan Okrzesik,że był w Unii Demokratycznej,Unii Wolności,w Platformie Obywatelskiej,ale co tam,furda,ludzie i tak nie wiedzą,więc może dadzą się...rozwiń całość

  Odezwał się największy bezpartyjny człowiek.Zapomniał Pan Okrzesik,że był w Unii Demokratycznej,Unii Wolności,w Platformie Obywatelskiej,ale co tam,furda,ludzie i tak nie wiedzą,więc może dadzą się nabrać i może wybiorązwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy bezpartyjny oznacza również BYLE JAKI?

  dobra zmiana (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Jakie kwalifikacje zawodowe mają kandydaci? Jaki mają dorobek zawodowy - czytaj co osiągnęli w dorosłym życiu poza tym że mają ochotę dokonać skoku na kasę publiczną?
  To, że ktoś pracował tu czy...rozwiń całość

  Jakie kwalifikacje zawodowe mają kandydaci? Jaki mają dorobek zawodowy - czytaj co osiągnęli w dorosłym życiu poza tym że mają ochotę dokonać skoku na kasę publiczną?
  To, że ktoś pracował tu czy tam na prawdę nie jest żadnym osiągnięciem. Fuchy tu i tam w tym kraju otrzymuje się dzięki protekcji a nie dzięki kwalifikacjom i osiągnięciom zawodowym. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo