Jerzy Pryga z Sosnowca wicemistrzem Polski w karate. Pojedzie na Mistrzostwa Europy

Marcin Twaróg
w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai k.pluta
Sosnowiczanin został Wicemistrzem Polski i pojedzie na Mistrzostwa Europy! Jerzy Pryga zajął drugie miejsce i tym samym zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się w Tbilisi w Gruzji w dniach 4-5 kwietnia 2020 roku

W sobotę w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai - Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Europy.

W zawodach wzięli udział dwaj zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate - Jerzy Pryga i Mikołaj Brzostowski.

Jurek zajął drugie miejsce i tym samym zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się w Tbilisi w Gruzji w dniach 4-5 kwietnia 2020 roku.

Zawodnikom towarzyszył shihan Eugeniusz Dadzibug a sekundowali im Aleksandra Maciejewska i Michał Słomka.