Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie - nowa książka...

  Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie - nowa książka Waldemara Cichonia, autora książek o Cukierku

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Waldemar Cichoń i jego książka o psie Riko

  Waldemar Cichoń i jego książka o psie Riko ©Jolanta Pierończyk

  Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie - nowa książka Waldemara Cichonia, autora książek o kocie Cukierku, już jest na rynku wydawniczym. Tym razem bohaterem jest pies, a jego panią - dziewczynka.
  Waldemar Cichoń i jego książka o psie Riko

  Waldemar Cichoń i jego książka o psie Riko ©Jolanta Pierończyk

  Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie! – to najnowsza książka Waldemara Cichonia, autora m.in. serii opowiadań o psotnym kocie Cukierku. Tym razem jest to książka, której bohaterem jest pies. Obiecał ją miłośnikom psów.

  Bohaterem nowej książki jest pies rasy border collie, o której autor sam marzy. Nazywa się Riko. Główna bohaterka to dziewczynka Zuzia, która ma dwóch starszych braci bliźniaków. I są, oczywiście, rodzice.

  Zawsze w moich książkach musi być pełna rodzina. Dom w moich książkach jest zawsze szczęśliwy. Panują w nim miłość i zrozumienie – mówi autor.

  I nie ma telewizora, komputera ani komórek. Bo autorowi chodzi też o ponadczasowość. Swoje książki inkrustuje wyłącznie wartościami uniwersalnymi.

  Wszystkie książki Waldemara Cichonia mówią o szczęśliwym dzieciństwie. Takim dzieciństwie, jakie powinno mieć każde dziecko. Dzieciństwie pełnym przygód, które zawsze dobrze się kończą.

  Są to też książki o domu, w jakim zwierzę ma się dobrze. Każdy czworonożny bohater jest przygarnięty i obdarzony ogromną miłością. Riko przeżył stratę swojego pana, który zmarł i zostawił go przyjacielowi. Ten jednak dużo podróżuje i nie może zajmować się psem, dlatego dał ogłoszenie, że odda w dobre ręce.

  Pies i dziewczynka od razu przypadli sobie do gustu, nowy dom też się psu spodobał. Na takiej kanwie autor snuje opowieści o różnych zdarzeniach, zawsze podszyte humorem i pewną dozą wiedzy na różne tematy.

  Odautorskie zaproszenie do lektury na okładce książki jest takie: „Jak rzucać bumerangiem, żeby go nie popsuć? W jaki sposób zahipnotyzować tatę? Dlaczego pewne kotka namiętnie poluje na… skarpetki, a pewna koza paraduje po ogródku… w kaloszu na głowie? Jak biegać z psem w parku, żeby się zbytnio nie zmęczyć? Co zrobić, gdy jamnik z sąsiedztwa marzy o karierze psa pasterskiego i ma depresję? Jak dać nauczkę nieznośnym Bliźniakom, którzy nieustannie robią wszystkim głupie kawały? I – wreszcie – czy Riko, niezwykły pies rasy border collie – rzeczywiście rozumie, co mówią do niego ludzie i czy potrafi im mądrze odpowiadać… szczekaniem?”

  Waldemar Cichoń, pisarz wszechstronny


  Waldemar Cichoń kojarzy się z literaturą dla dzieci i na spotkania autorskie najczęściej zapraszany jest do szkół i przedszkoli. Fakt, ma na koncie kilka książek o wspomnianym kocie Cukierku, z których pierwsza część jest od minionego roku szkolnego lekturą szkolną dla klas I-III. Ma też książkę pt. „Skrzat”. Ale jest też autorem dwóch książek o Śląsku i po śląsku.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo