JKH GKS Jastrzębie blisko Pucharu Wyszehradzkiego. Zdobywcy PP wygrali pierwszy mecz finałowy z Nitrą 3:2

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie mogą sięgnąć po Puchar Wyszehradzki
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie mogą sięgnąć po Puchar Wyszehradzki fot. grzegorz olkowski / polska press
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zrobili duży krok w kierunku zdobycia Pucharu Wyszehradzkiego. W pierwszym meczu finałowym rozegranym na Słowacji jastrzębianie wygrali z HK Nitra 3:2. Rewanż zaplanowano na 16 stycznia na lodowisku Jastor,

Puchar Wyszehradzki

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na wyjeździe HK Nitra 3:2 i są bardzo blisko zdobycia Pucharu Wyszehradzkiego. Początek spotkania finałowego na Słowacji należał do gospodarzy, którzy wykorzystali okres gry w przewadze i już w 3 minucie objęli prowadzenie. Szybko do remisu doprowadził jednak Łukasz Nalewajka.

Druga tercja spotkania obserwowanego przez ponad tysiąc słowackich kibiców należała do podopiecznych trenera Roberta Kalabera, którzy w Pucharze Wyszehradzkim jeszcze nie przegrali meczu, Jastrzębianie strzelili dwa gole. Najpierw do siatki Nitry krążek skierował Dominik Paś, a później wynik podwyższył Maris Jass.

W ostatniej odsłonie hokeiści Nitry postawili wszystko na jedną kartę i atakowali bramkę Ondreja Raszko. Gospodarze oddali w III tercji trzy razy więcej strzałów od JKH, ale zdobyli tylko jedną bramkę.

Jastrzębianie wygrywając w Nitrze powtórzyli swój sukces z sierpnia ub.r., gdy w fazie grupowej Pucharu Wyszehradzkiego ograli Słowaków na ich lodowisku 5:3. Do rewanżowego meczu finałowego, który odbędzie się 16 stycznia w Jastrzębiu, zdobywcy Pucharu Polski przystąpią z jednobramkową zaliczką.

Finał Pucharu Wyszehradzkiego

HK Nitra - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Bramki 1:0 Lane Scheild (3), 1:1 Łukasz Nalewajka (6), 1:2 Dominik Paś (29), 1:3 Maris Jass (36), 2:3 Patrik Koys (41)